EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.10.2012 otevřeno: 2505 x

„Zlín“ se blíží!

Přesně za tři týdny vypukne kvalifikace o EURO 2014, které bude hostit země aktuálních evropských šampionů, tedy Dánsko. Češi boj o postup zahájí ve středu 31. října ve Zlíně proti Izraeli.


Kvalifikace bude probíhat až do poloviny června příštího roku a celky v ní sehrají tři bloky dvojutkání. Českou reprezentaci čeká v prvním z nich ve středu 31. října Izrael (18.00 hod., Zlín, přímý přenos ČT Sport) a v neděli 4. listopadu pak „balkánské peklo“ v černohorském sportovním centru Topolica (17.00 hod, Bar, přímý přenos Sport 1).
 

 

Reprezentační výběr se premiérově sejde pod vedením trenérské dvojice Haber – Hudeček a nebude v něm chybět ani jedna z největších hvězd současné světové házené, Filip Jícha. Tomu se dostalo právě dnes výjimečné pocty v podobě pozvání na oficiální oběd, který v rámci přijetí svého německého protějšku Joachima Gaucka pořádal na Pražském hradě prezident ČR, pan Václav Klaus.
 

 

Již včera se v Praze sešel Jícha také s Vladimírem Haberem. „Využili jsme vzájemně Filipovi cesty do Prahy a dvě hodiny strávili rozhovorem v kavárně hotelu Savoy v centru Prahy. Rozhovor se pochopitelně točil kolem házené a především reprezentace,“ sdělil trenér Haber, který na počátek příštího týdne počítá se zveřejněním nominace na první kvalifikační duely. „Nominaci máme povinnost EHF oznámit do 20. října, ale se zveřejněním jmen nebudeme čekat tak dlouho,“ doplnil staronový kouč národního celku.

 

Rozhovor s trenéry Vladimírem Haberem a Jaroslavem Hudečkem po jejich jmenování čtěte ZDE.
 

 

Do Zlína se již těší vedle Filipa Jíchy také další z tradičních opor české reprezentace, brankář Petr Štochl. „Na Zlín máme příjemné vzpomínky, těšíme se na tamní výborné diváky a doufáme, že opět maximálně využijí kapacitu haly, jako při posledním zápase s Nory,“ přál by si český gólman.

 

Vyprodaná zlínská hala tleskala mužské reprezentaci naposledy v březnu loňského roku, kdy zde český výběr
tažený Filipem Jíchou porazil Nory. Foto: R. Valerián.

 

Právě Petr Štochl se záhy po losu kvalifikace pro naše stránky vyjádřil v tom smyslu, že pokud má český celek ambice měřit se s nejlepšími, nemůže jít do kvalifikačních bojů o EURO 2014 jinak, než s cílem postoupit. Svá slova nebere zpět ani po červnovém prohraném boji o aktuální světový šampionát, kam naopak pocestují na úkor Švédska (tedy stříbrného celku z LOH v Londýně) Černohorci. „Co jsem řekl, platí i nadále. Chceme být s reprezentací maximálně úspěšní a k tomu se potřebujeme v první řadě probojovat na vrcholné akce. Jiný cíl než postup mít nemůžeme bez ohledu na formu Černohorců,“ míní brankář působící v bundesligovém Füchse Berlín, který s respektem ke všem soupeřům ve skupině dodává: „Už to začíná být možná všeobecně otřepané klišé, ale je to prostě holá realita dnešního vrcholového sportu, a speciálně to platí pro házenou. A totiž, že na mezinárodní úrovni už není slabých soupeřů a naprostá většina týmů je výkonnostně tak vyrovnaná, že podceňovat nelze vůbec nikoho. Víme, že nás čeká náročný boj, ale věřím, že máme kvalitu na to opět mezi účastníky evropského šampionátu nechybět.“


 

Prodej vstupenek, který je tentokrát řešen systém „na místo“, nikoliv sektorově jako v případě červnového střetnutí s Rusy, probíhá skrze portál TICKETSTREAM.
 

 

Objednat vstupenky si můžete
ZDE