EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.10.2012 otevřeno: 1721 x

Druhou společnou akci mají za sebou dorostenky

V uplynulých dnech nebyla ženská reprezentace ČR jediným házenkářským výběrem, trénujícím v severních Čechách. Soustředění v Lovosicích mají za sebou také dorostenky.

 

Výběr pod vedením trenérské dvojice Jan Salač - Eva Kastnerová se sešel v hale Chemik ve čtvrtek a až do neděle se zde sehrával. Tým, který má za sebou zatím jednou společnou akci, a to vítězný mezinárodní turnaj v polském Szczyrku, absolvoval také neoficiální přátelský duel s mosteckým týmem WHIL. A mladé hráčky se v konfrontaci s dosud stoprocentně úspěšným interligovým celkem neztratily, o čemž svědčí konečný výsledek 25:28. „Prohra o tři branky nás nemusí mrzet a ani nemrzí. Myslím, že jsme kvalitou předvedeného výkonu i celým průběhem čtyřdenní akce navázaly na úspěšný turnaj v Polsku,“ pochvaluju si úroveň lovosického srazu asistentka trenéra Salače, Eva Kastnerová.

 

První akcí stávající dorostenecké reprezentace byl ještě před zahájením její dorostenecké etapy turnaj v polském Szczyrku, kde Češky jako výběr "W17" triumfovaly. Na fotografii: horní řada zleva asist. trenéra Kastnerová, trenér Salač, Durčáková, Pešková, Dragounová, Kordovská, Andrýsková, Morávková, Zachová, Kříčková, Pudichová, lékař Michaljanič, masér Krejčí -
dolní řada zleva ved.družstva Weisenbilder, Chlupová, Divílková, Kolářová, Smolová, Neubergerová, Hillebrandová, Jiskrová, Holčíková, manažer družstva Lípa.

 


Trenérská dvojice pozvala do Lovosic některé nové hráčky, které dokázaly, že mají pro budoucnost výběru také potenciál. Konkrétně šlo Hanu Kratochvílovou, Markétu Hurychovou, Vendulu Fryčákovou, Evu Levorovou, Michaelu Kučerovou, Adélu Kotalíkovou a Nikolu Černochovou. „Sraz nám ukázal, že i nové hráčky dokážou zapadnout do systému a realizovat to, co se po nich vyžaduje,“ hodnotí opět s uspokojením výkony házenkářek Eva Kastnerová.
 

 

Nominace dorostenecké reprezentace pro akci v Lovosicích
 

Černochová Nikola (DHC Slavia Praha)
Kotalíková Adéla (Sokol Písek)
Hillebrandová Michaela (DHK Lokomotiva Liberec I.)
Fryčáková Vendula (DHK Zora Olomouc)
Kříčková Monika (HC Zlín)
Divílková Tereza (TJ Jiskra Otrokovice)
Holčíková Veronika (HC Zlín)
Zachová Dominika (DHC SVŠ Plzeň)
Roubalová Kristýna (DHC Slavia Praha)
Andrýsková Veronika (HC Zlín)
Levorová Eva (HC Plzeň)
Kolářová Michaela (HC Zlín)
Kučerová Michaela (HC Zlín)
Kratochvílová Hana (TJ Sokol Velké Meziříčí)
Hurychová Markéta (DHK Zora Olomouc)
Dragounová Eliška (DHC SVŠ Plzeň)
 

 

Cílem celé akce bylo opět zapracovat na týmové souhře a seznámit nové hráčky se systémem hry, který chce dvojice Salač – Kastnerová produkovat. S ohledem na hledání optimální sestavy, která by do systému hry nejlépe zapadala, trenéři plánují i na další (prosincový) sraz pozvat několik nových jmen. „Jádro mužstva se nám už profiluje, to můžeme s klidným svědomím říci, ale konkurence na zbylá místa je veliká už v tuto chvíli a my chceme ještě několik dalších holek ozkoušet, protože nechceme opomenout žádný talent, který by mohl reprezentaci pomoci. Vzhledem k zmíněné konkurenci už během akcí apelujeme na hráčky, aby na sobě dlouhodobě po všech směrech pracovaly, a aby tak byly maximálně připravené na další reprezentační akce a zápasy,“ dodává Kastnerová.

 

Trenér Jan Salač uděluje svým svěřenkyním pokyny na jednom z tréninků v lovosické hale Chemik.

 

 

Po prosincovém srazu by měla již vykrystalizovat sestava, s kterou se dorostenecký výběr pustí do březnové kvalifikace o ME 2013. „Za celý realizační tým mohu s průběhem akce vyjádřit spokojenost. Holky byly v tréninku poctivé, při zápase s interligovým celkem dokázaly být celých 60 minut vyrovnaným soupeřem. Vyhovovalo nám i zázemí hotelu Lev, kde probíhala také regenerace a jehož personálu děkujeme za vstřícný přístup,“ shrnuje závěrem opět Eva Kastnerová.