2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.9.2012 otevřeno: 1860 x

Reprezentantky se sešly v Chebu

Poprvé v letošní sezóně se ke společnému srazu sjel výběr trenérského dua Bašný – Poloz. Ve čtvrtek na západě Čech startuje turnaj O štít města Chebu.

 

Hráčky čeká třídenní tréninkový program a od čtvrtka do soboty pak utkání turnaje O štít města Chebu. V něm změří síly postupně se Slovenskem, Maďarskem a Islandem. Bude to po letní pauze první herní prověrka pro tým, který se po osmi letech dokázal probojovat na házenkářské EURO seniorské kategorie. „Letošní sezóna, to není pouze evropský šampionát. Ve hře je také světové mistrovství v nadcházejícím roce. Takže naše příprava a cíle se nevztahují pouze k prosincovému turnaji v Srbsku, ale také k červnovému play-off kvalifikace o mistrovství světa,“ připomíná trenér Bašný.

 

Sraz zahájila taktická porada, po které už hráčky zamířily do chebské haly k úvodnímu tréninku.

 


Bašnému bude na chebském turnaji chybět hned několik hráček – Simerskou neuvolnilo francouzské Nice, Keclíková se zotavuje ze zranění kolena. Chybí i Hrbková, na poslední chvíli se omluvila zraněná Růčková a navíc se od týmu ještě před prvním chebským střetnutím odpojí Iveta Luzumová, odlétající do svého francouzského působiště (Mios Biganos). „Chybějí tři naše stabilní střední spojky (Luzumová, Keclíková a Růčková, pozn. aut.), což není nic příjemného. Šanci tak tady dáme některým novickám v týmu,“ svěřuje se s problémem na rozehrávce trenér Bašný. Mezi mladými hráčkami jsou na západě Čech reprezentantky z letošního MS juniorek Marčíková s Kubáčkovou, Marčíkové klubová spoluhráčka Šviráková nebo talentovaná Gebre Selassie.

 

Ženská reprezentace ČR na srazu v Chebu