2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.6.2012 otevřeno: 1743 x

Vysokoškoláci v semifinále, ženy opět suverénní!

Na akademickém MS v brazilském Blumenau dál excelují české výběry, odnesli to Korejci a Brazilky. Výrazné výhry se ale norodily snadno.

 

Akademický šampionát pomalu spěje ke svému rozuzlení a příznivci české házené mohou být stejně pozitivně naladění jako na jeho počátku! České vysokoškolačky si udržely stoprocentní úspěšnost také proti domácí Brazílii 35:27 (16:15) a dále kralují tabulce. Češky ale paradoxně ještě nemají zajištěn postup do finále – v posledním utkání by jim cestu za titulem akademikých světových mistryň mohly překazit Polky (v případě výhry o sedm branek ve vzájemném zápase).
 

 

První poločas s Brazilkami byl vlažný, nedali jsme tři sedmičky a nebylo to ono. Po přestávce ale přišlo zlepšení a zasloužená výhra. Věřím, že proti Polkám postup potvrdíme a ani plně nevyužijeme náš náskok z předchozího průběhu turnaje,“ sděloval přímo z Blumenau trenér Jan Bašný.
 

 

Česká republika - Brazílie 35 : 27 (15:16)
Sestava a branky ČR: Raníková, Doláková - Luzumová 9, Černá 6, Stellnerová 4, Knedlíková, Ručková a Crhová po 3, Chrenková a Selucká po 2, Keclíková, Poznarová a Salčáková po 1, Štěrbová

 

Tým akademiček má výrazně nakročeno do finále AMS v brazilském Blumenau. Foto: M. Vladyka.

 

Házenkáři zdolali v klíčovém duelu o semifinále Korejce a mohou se těšit na boj o medaile! Nebyl to zdaleka jednoduchý duel a marodkou handicapovaný český tým v něm ukázal soudržnost a vyrovnanost kádru. Na vybudování rozhodujícího náskoku se výrazně podílel brankář Tomáš Suchý, který v druhé půli vystřídal Petržalu. V boji o finále se jim postaví vítěz druhé skupiny, Portugalsko.

 


Kluci se na vítězství nad Koreou nadřeli, ale mají tu dobrý tým, co spolu drží pohromadě. Věřím, že si finále zahrají,“ vidí optimisticky semifinálovou bitvu házenkářů trenér vysokoškolaček Bašný.


Náladu tak všem kazí pouze potvrzená závažnost zranění Štěpána Krupy, který se záhy po návratu do České republiky podrobí v Praze operaci. Do semifinále nezasáhne ani Petrovský (zranění kotníku). Naopak avizovaný problém Kolomazníka (také s achilovkou) byl pouze nataženým svalem a lovosický pivot se již proti Korejcům úspěšně zapojil do hry.
 

Česká republika - Jižní Korea 41 : 32 (18:18)
Sestava a branky ČR: Petržala, Suchý - Jurka 11,Vinkelhofer a Hanisch po 8, Mika 5, Kolomazník 4, Vančo 3, Mráz 2, Večeřa, Kastner, Tesař