2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2012 otevřeno: 2563 x

Češi vyrazili na dlouhou cestu směr Astrachaň

Po krátkém briefingu s novináři ve foyer dejvického hotelu Crowne Plaza (dříve Internacional) zamířili dnes v 10.45 hod. čeští házenkáři na ruzyňské letiště a dále vstříc úvodnímu utkání kvalifikace o MS 2013.

 

Jejich letadlo se z pražské runwaye odlepí hodinu po poledni a na letiště Narimanovo v Astrachani tým dorazí s přestupem v Moskvě až před půlnocí tamního času (22.00 hod. SELČ). K úvodnímu zápasu v Rusku je připravena šestnáctka hráčů, v níž chybí oproti sestavě z lednového evropského šampionátu hned pět hráčů: Martin Galia (operace třísel), Jiří Vítek, Jan Sobol, Tomáš Sklenák (závažná zlmenina prstu na hodové ruce) a Jiří Hynek (zranění kolena).

 

Nandat bagáž" a vyrazit! Češi odlétají do boje o MS 2013 a v nominaci trenéra Martina Liptáka nechybí ani Karel Nocar.

 

Všichni hráči opakovali jako jeden muž hlavní cíl ruské mise - ustát tlak Rusů a do odvety si přivést nadějný výsledek, který by sliboval zájímavý boj o postup na světový šampionát v pardubické ČEZ ARÉNĚ. Vedle síly soupeře a dlouhé cesty čeká naše hráče také teplotní skok, neboť v astraňské oblasti panují teploty přes 35 °C.

 

Astrachaňský duel bude sehrán v sobotu 9. června od 15.00 hod. a jak jsme již informovali budete ho moci díky dohodě házenkářských federací a vstřícnosti vysílacích společností sledovat v přímém přenosu na internetovém programu České televize (v záznamu pak v klasickém vysílání ČT4 Sport).

 

Sestava České republiky pro zápas RUSKO – ČR:


Brankáři: ŠTOCHL Petr (Füchse Berlin, Něm.), MRKVA Tomáš (Hamm, Něm.),
Křídla: FILIP Jan (St. Gallen, Švýc.), ČÍP Tomáš (Prešov, Sloven.), NOCAR Karel (Chambéry, Fran.), MOTL Jiří (Lovosice
Spojky: JÍCHA Filip (Kiel, Něm.), HORÁK Pavel (Göppingen, Něm.), KUBEŠ Daniel (Kiel, Něm.), MRÁZ Alois (Wetzlar, Něm.), HRSTKA Martin (Istres, Fran.), ŘEZNÍČEK Tomáš (Granollers, Španěl.), STEHLÍK Jan (St. Raphael, Fran.)
Pivoti: VRANÝ Václav (Schaffhausen), JUŘÍČEK David (St. Raphael, Fran.), PRACHAŘ Martin (Bern, Švýc.)

 

V Německu je dobře znají...Ve vestibulu hotelu Crowne Plaza rozdávali naši hráči (v tomto případě Pavel Horák) podpisy řadě německých turistů, kteří byli z nečekaného setkání s bundesligovými hvězdami mile zaskočeni.