2020 Women´s EHF EURO
ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.6.2012 otevřeno: 1004 x

O účast na EURU se Češky bát nemusí

Nejčernější scénář zrušení letošního Mistorvství Evropy házené žen se podle všeho nenaplní. EHF má velice široký výběr náhradních kandidátů.

EHF již dnes oznámila předpokládaný vývoj situace po včerejším šokujícím nizozemském zřeknutí se pořadatelství letošního ženkého EURA. EHF ústy generálního sekretáře Michael Wiederera vyjádřila lítost nad krokem nizozemského svazu a zároveň vyslovila uspokojení nad reakcemi z dalších států.


EHF totiž může vybírat hned z devíti kandidátů, kteří by byly ochotní ujmout se nelehkého úkolu, doslova na poslední chvíli organizovat vrcholnou seniorskou akci. Konkrétně jde o: Chorvatsko, Dánsko, Norsko, Slovensko, Švédsko, Srbsko, Rusko nebo Polsko, o němž vzhledem k souvislostem velice nahlas uvažoval ve včerejší reakci trenér českého týmu, Jan Bašný.


Rozhodnutí by podle představitelů EHF mělo padnout do dvou týdnů a současně s pořadatelskou zemí bude oznámeno i jméno posledního šestnáctého účastníka šampionátu (Holanďanky o původní automatickou účast pochopitelně přišly).


Zájemci o pořadatelství: Chorvatsko, Island, Dánsko, Norsko, Slovensko, Švédsko, Srbsko, Rusko nebo Polsko (tučně uvedeny státy, které na EURO původně nepostoupily).


Původní místo a termín ME 2012: Nizozemí, 4.-16. prosince 2012


Přehled výsledků všech kvalifikačních skupin ZDE