EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.6.2012 otevřeno: 1115 x

Češky postoupily na ME 2012. Kam, to ale nevědí! Bašný tipuje Polsko

Nizozemí se vzdalo pořadatelství ženského Mistrovství Evropy, na nějž po osmi letech postoupil také výběr České republiky. Trenér Jan Bašný tipuje, že pořadatelství se chopí Polky, kterým se nepodařilo postoupit z kvalifikace.

 

Nizozemí odstoupilo od pořadatelství prosincového Mistrovství Evropy. Ruší se tak losování, které mělo 6. června přisoudit českému výběru soupeřky v základní skupině. EHF se v současné chvíli snaží řešit situaci dohodou s náhradním pořadatelem.

 

To, že není znám pořadatel šampionátu, značně zkomplikuje přípravu na Euro ostatním celkům, včetně toho českého. Není znám účastník, který má právo vystoupit na šampionátu jako hostitel, odložilo se losování. „Brzdí nám to možnost plánovat přípravu. Potřebujeme naplánovat přátelská utkání a to se odvíjí právě podle toho, jak se nalosuje skupina. Plánovat jsme měli všechno po středečním losování, teď se vše zbrzdí,“ postěžoval si trenér českého výběru Jan Bašný. Český tým plánoval přípravné dvojutkání na říjen. I jeho příprava a zajištění soupeře musí počkat, až budou jasné základní skupiny. „Podle místa šampionátu se bude muset připravit i závěrečný týdenní plán před mistrovstvím, aby se to co nejlépe zkoordinovalo s cestou. Všechny tyto přípravy se teď pozastaví a času není tolik. Na los čekají i ostatní celky, třeba Ukrajina při rozhodování o tom, koho pozve na přípravný turnaj, o který jsme měli zájem,“ přidal Bašný další negativa dnešní nizozemské „zrady“.

 

Nabídku na pořadatelství dostanou všechny země. „Nejhorší varianta by byla, kdyby se šampionát zrušil. Zvlášť pro nás, kteří jsme se na něj probojovali po takové době. Další možností je, že by se pořadatelství ujala Česká republika. Máme teď sice dobré zkušenosti s mládežnickými šampionáty, ale pořadatelství Eura je dost nepravděpodobné. Nejpravděpodobnější je, že se pořadatelství ujme některá ze zemí s ambiciózním a kvalitním týmem, kterému postup utekl,“ vyjmenoval možnosti Bašný. A takových zemí je mnoho, zejména v našem bezprostředním okolí. „Nepostoupily Rakušanky, Polky, Bělorusky, Portugalky. Já osobně si myslím, že třeba Polsko by to vzalo, favorizuji je. Poláci investovali do ženské házené v poslední době dost peněž, loni angažovali nového dánského trenéra, skoro se kvalifikovali přes Rusko, což znamená, že tým mají dobrý,“ nastínil svůj typ na nového pořadatele Bašný. Domestikovanému Korsičanovi by se nelíbilo snad jen na Islandu. „Je tam pořád tma. Při přípravném dvojutkání jsme poznali, že ještě o půl dvanácté je všude tma a ve čtyři odpoledne už zase. Na mě je tam prostě málo sluníčka,“ uzavřel se smíchem Bašný.

 

O rozuzlení této nepříjemné situace budeme nadále informovat.