EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.6.2012 otevřeno: 1811 x

Poslední zápas kvalifikace zvládly lépe Švédky

Poslední utkání kvalifikační skupiny sehrávaly dnes Češky ve Švédsku. Dlouho dokázaly české reprezentantky držet s domácími házenkářkami krok, v posledních minutách ale Švédky Češkám utekly a zápas skončil desetibrankovou porážkou českých házenkářek. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

 

Kvalifikace na ME 2012

 

Švédsko – Česká republika 34:24 (14:13)

 

České házenkářky dnes ve švédském Kristianstadtu nastoupily k poslednímu utkání své kvalifikační skupiny se snahou co nejvíce oplatit soupeři devítibrankovou porážku z domácího utkání a poprat se o první příčku ve skupině a tím i o lepší los na šampionát. Dlouho držely Češky se Seveřankami krok, v závěru ale neudržely tempo a podlehly ve slibně rozjetém zápase soupeřkám o deset branek.

 

FOTOGALERIE zde

 

Češky se hned v úvodu ujaly vedení 1:0. První minuty střetnutí přinesly rychlé branky na obou stranách a zpočátku i vyrovnaný stav. Postupem času ale švédské házenkářky předčily naše hráčky v rychlosti, jejich střelba byla přesnější a kombinace nápaditější. Díky tomu se v polovině první půle ujaly čtyřgólového vedení. Pak v naší brance vystřídala Raníkovou, která se vyznamenala v utkání proti Rakousku, slávistka Satrapová a několik jejích dobrých zákroků přineslo snížení náskoku soupeře. Čtyři minuty před koncem poločasu pak Poznarová snižovala již na rozdíl dvou branek 13:11 ve prospěch domácích házenkářek. O chvíli později Keclíková z proskoku znovu umazala náskok soupeřek (13:12) a po počáteční převaze Švédek byla v závěru první půle hra zcela vyrovnaná. Vyrovnání přišlo opět z rukou Keclíkové a to třetím gólem našich hráček v řadě (13:13). Nakonec ale odcházely s těsným vedením do šaten švédské házenkářky.

 

Do utkání nastoupily hráčky odhodlaně, v závěru jim ale došly síly.

Foto Alex Wipf

Klára Černá  dnes nasypala do švédské sítě nejvíc branek.

Foto Alex Wipf

Začátek druhé půle patřil domácímu celku, který si dvěma rychlými brankami získal náskok 16:13. Ale netrvalo dlouho a české házenkářky dokázaly náskok soupeře opět zcela vymazat, když dvěma góly přispěla k remízovému stavu 17:17 Klára Černá. Naše házenkářky srovnaly ještě na 18:18, ale pak přišly dlouhé minuty střeleckého půstu, kdy se z branek radovaly pouze hráčky ve žlutých dresech. Našim házenkářkám se nedařilo vypracovat si vyloženou šanci a švédskou branku ostřelovaly jen z uctivé vzdálenosti. K tomu se přidalo pár technických chyb a soupeř se dostával k laciným brankám z rychlých protiútoků. Výsledkem bylo vysoké vedení 25:19 na straně švédského celku, na které reagoval oddechovým časem český trenér Jan Bašný. Další českou branku ale přidala Štěrbová až v 50. minutě a i když se dvěma hezkými góly prezentovala i Chrenková na křídle, rozlet švédského celku již Češky nezastavily. Dvakrát se v české brance prostřídaly brankářky Satrapová a Raníková, ale nic nepomohlo přibrzdit valící se Švédky. Ty nakonec druhé půli dominovaly poměrem 20:11 a se ztrátou jediného bodu vyhrály naši kvalifikační skupinu. České házenkářky se i přes vysokou prohru radují z postupu na ME a po dlouhé době se tak můžeme těšit na vystoupení ženské reprezentace na vrcholné akci.

 

Trenér týmu České republiky Jan Bašný: Výkon holek byl určitě lepší, než je výsledek zápasu. Poločas jsme prohrávali jen o gól, asi ve 40. minutě to bylo 18:18, ale potom jsme bohužel udělali několik chyb, asi pět minut jsme vůbec nebyli schopni dát branku. Nebyli jsme schopni dostatečně rychle zareagovat na změnu obrany soupeře. Najednou to bylo 23:18 a pak se to zlomilo. Potom už to Švédky dohrály. Holky už neměly ani psychické ani fyzické síly na to, aby vývoj zvrátily a posledních asi patnáct minut už se jen dohrávalo. Bohužel holky ještě neproměnily několik vyložených šancí, a tak ten rozdíl narostl na deset gólů, ale z herního pohledu to nebylo vůbec špatné, hlavně v úvodu. Bohužel se hraje na šedesát minut. Navíc se dnes nezadařilo ani jedné z našich brankářek. Ale výsledek zápasu neodpovídá výkonu, který dnes náš celek předvedl. Asi osmdesát procent družstva teď pojede na akademické mistrovství světa a to pro nás mimo jiné znamená asi pět velmi přínosných přípravných zápasů. Mezinárodní konfrontace holkám chybí a čím víc zápasů odehrajeme, tím to bude lepší.

 

Střelkyně České republiky: Satrapová, Raníková - Knedlíková 2, Keclíková 2, Luzumová 4, Chrenková 3, Poznarová 2/2, Černá 7, Štěrbová 2
Sedmimetrové hody: 3/2, vyloučení: 3, rozhodčí: Florescu, Duta (ROU)

 

České brankářky dnes také neměly nejlepší den.

Foto Alex Wipf

A tak se radovali švédští fanoučci.

Foto Alex Wipf