EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.6.2012 otevřeno: 1995 x

Proti Rusům i s Janem Filipem?

V neděli se v Praze před kvalifikačním dvojzápasem proti Rusku sejde osmadvacítka nominovaných hráčů české házenkářské reprezentace. Je mezi nimi i Jan Filip!

 

Zkušený hráč, který po letošním evropském šampionátu oznámil konec reprezentační kariéry, nakonec realizačnímu týmu přislíbil pomoc i v klíčových střetnutích proti extrémně silnému soupeři. V nominaci pochopitelně nechybí ani čerství vítězové Ligy Mistrů, Filip Jícha a Daniel Kubeš nebo držitel Poháru EHF, Pavel Horák.

 

Mezi osmadvaceti jmény naopak není Martin Galia. Po boku v druhé části sezóny famózně chytajícího Petra Štochla se tak proti Rusům představí jeden z trojice brankářů nastupující generace - Tomáš Mrkva, Tomáš Petržala nebo Milan Malina. Vedle zuberského Maliny a dukelského Petržaly je v osmadvacetičlenném výběru dalších osm hráčů Tipgames extraligy.

 

Legendární střelec Jan Filip, který aktuálně působí jako hrající kouč švýcarského St. Gallenu, je
v nominaci pro červnové duely s Ruskem. Foto: A. Wipf

 

Výběr trenéra Liptáka se bude společně připravovat v Praze až do zúžení kádru a čtvrtečního odletu do Astrachaně, kde se v sobotu 9. června v prvním z dvojice zápasu utká s Ruskem. Odveta je na pořadu 16. června od 16.00 hod. v pardubické ČEZ Aréně.

 

Širší nominace českého týmu pro kvalifikaci o MS 2013

Brankáři: ŠTOCHL Petr (Füchse Berlin, Něm.), MRKVA Tomáš (Hamm, Něm.), PETRŽALA Tomáš (Dukla Praha), MALINA Milan (Zubří)
Křídla: FILIP Jan (St. Gallen, Švýc.), ČÍP Tomáš (Prešov, Sloven.), NOCAR Karel (Chambéry, Fran.), MOTL Jiří (Lovosice), HRSTKA Jakub (Prešov, Sloven.), MIČKAL Pavel (Nordhorn, Něm.), MIKA Ondřej (Zubří), LEHOCKÝ Martin (Dukla Praha), JURKA Miroslav (ZUBŘÍ)
Spojky: JÍCHA Filip (Kiel, Něm.), HORÁK Pavel (Göppingen, Něm.), HORÁK Radek (Ivry, Fran.), KUBEŠ Daniel (Kiel, Něm.), MRÁZ Alois (Wetzlar, Něm.), HRSTKA Martin (Istres, Fran.), STRŽÍNEK Martin (Zubří), ŠULC Ondřej (Ivry, Fran.), KRUPA Štěpán (Dukla Praha), PETROVSKÝ Vojtěch (Karviná), ZDRÁHALA Ondřej, ŘEZNÍČEK Tomáš (Granollers, Špatněl.), STEHLÍK Jan (St. Raphael, Fran.),
Pivoti: VRANÝ Václav (Schaffhausen), JUŘÍČEK David (St. Raphael, Fran.), PRACHAŘ Martin (Bern, Švýc.), PISKAČ Kamil (Dukla Praha), ŘÍHA Tomáš (Schwerin, Něm.)