EURO 2018
EURO  2018
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.5.2012 otevřeno: 1287 x

Češi z Kielu vítězi Ligy Mistrů!

THW Kiel korunoval fantastickou sezónu ziskem nejprestižnější klubové trofeje světa a výrazně k tomu přispěli také čeští reprezentanti Filip Jícha a Daniel Kubeš! Již za tři týdny se představí v Pardubicích!!!


Zatímco domácí fanoušek házené mohl v neděli večer na dálku nebo osobně blahopřát zuberským hráčům k zisku českého titulu, celý házenkářský svět upíral v uplynulých dnech svou pozornost do Kolína nad Rýnem. Tam se za úžasné atmosféry vyprodané dvacetitisícové Laxness Areny uskutečnilo Final4 letošního ročníku Ligy Mistrů. Po dvou letech se opět z triumfu radovaly „Zebry“ z Kielu.

 

Sedmnácti brankami se na jejich triumfu výrazně podílel i Filip Jícha, který byl klíčovou postavou svého týmu především v semifinále proti Füchse Berlín (11 branek z 15 střel, celkově ve Final4 17 branek z 27 střel). V  brance „Lišek“ dostal větší příležitost vyniknout Petr Štochl, který zastínil s výjimkou Jíchy všechny ostatní hráče úvodního semifinále. Nastoupil do něj až v 18. minutě za nepříznivého stavu 5:10 a fantastickým výkonem udržel postupové šance Berlíňanů až do posledních vteřin zápasu. Zákroky, které hraničily s chápáním možností lidského těla, dováděl Štochl k šílenství nejen kielské střelce, ale i do posledního místečka zaplněnou Laxness Arenu. Utkání odchytal s úspěšností 50% a byl nejplatnějším hráčem svého týmu. Hned dva z jeho fantastických opakovaných zákroků byly zařazeny do výběru pěti nejpovednějších v rámci celého programu Final 4!

 

Top 5 zákroků naleznete ZDE

 

"Dalo se čekat, že tohle bude hodně těsný zápas. Teď jsem přešťastný, že jsme to zvládli," líčil Filip Jícha na svém blogu. Jícha byl zároveň nominován do All-stars výběru Final 4.

 

Sestřih utkání ZDE

 

V druhém semifinále si vydařenou koncovkou poradilo Atletico Madrid s Kodaní, která ve čtvrtfinále vyřadila Barcelonu a byla krůček od získání skalpu také druhého španělského velkoklubu. Dánský tým, který se opírá o severské hráče (vedle dánských ikon Hvidta nebo Hansena disponuje islandskými hvězdami Stefanssonem,Sigurdssonem a Gudjonsenem nebo Švédem Ekbergem) si nakonec v nedělním odpoledni spravil chuť vítězstvím nad Füchse Berlin, za nějž tentokrát celé utkání odchytal německý reprezentant Heinevetter.

 

Kdo se tak těšil na české hráče, musel si počkat až na finále, ve kterém další ze stabilních výkonů korunovaných důležitými brankami předvedl Filip Jícha. Své obranné úkoly si na jedničku plnil také Daniel Kubeš, který se s THW stylově rozloučil ziskem nejprestižnější klubové trofeje házenkářského světa. Kiel přehrál dlouholetého španělského konkurenta (dříve Ciudad Real) 26:21 a stal se zaslouženým držitelem cenné trofeje!

 

Sestřih finále ZDE

 

Naši hráči tak navázali na týden starý triumf svého reprezentačního spoluhráče Pavla Horáka, který s Göpingenem zvítězil v Poháru EHF!

 

Gratulujeme nejen k osobnímu a klubovému úspěchu, ale také děkujeme za kvalitní reprezentaci české házené!

 

Chcete vidět účastníky Final4 Ligy Mistrů na vlastní oči? Již za necelé tři týdny budete mít tuto možnost! Zároveň máte šanci podpořit je hlasivkami v klíčovém kvalifikačním utkání o postup české reprezentace na MS 2013. Utkání Česká republika – Rusko hostí pardubická ČEZ Aréna a vzhledem k poloze východočeského města Vám jistě přijde vhod možnost dopravy na utkání a zpět vlaky ČD ZDARMA!

 

Více informací v dalších článcích sekce „Reprezentace“.