2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.4.2012 otevřeno: 3650 x

Mladíci kvalifikaci zvládli a pocestují na EURO 2012!

Česká reprezentace házenkářů do 18 let vybojovala na kvalifikačním turnaji v Novém Veselí postup mezi evropskou elitu! Spolu s Čech postupují suverénní Dáni.

Nedělní střetnutí vyřešila ku české spokojenosti postupovou tajenku a přinesla stvrzení postupu týmu trenérské dvojice Petr Babák – Jiří Mičola na vytoužený šampionát. Mistrovství Evropy se uskuteční v rakouských městech Bregenz a Hard od 12. do 22. července tohoto roku.

 

Nejprve Slováci vstupovali do utkání s Řeky s touhou smazat co největší díl z brankového manka, které měli na své české konkurenty postupu. Po včerejší remíze s Čechy ztrácely ve skóre závratných 32 branek, ale dnešek mohl teoreticky při vysoké výhře Slováků nad Řeky vše změnit a český výběr se tak mohl ocitnout pod tlakem v závěrečném utkání s Dány. Seveřané totiž herní kvalitou převyšovali zbytek účastníků kvalifikace a Slovákům nadělili v úvodním pátečním střetnutí debakl 41:23.

 

Plány našich východních sousedů vzali za své už v prvním poločase klání s Řeky, který nezvládli a prohráli jej rozdílem tří branek. I když po přestávce dokázali s vypětím všech sil vývoj otočit a vybojovat sedmibrankové vítězství, věděli, že postup je utopií a potřebovali k němu vítězství Dánska nad Českem o 25 branek.

 

V závěrečném duelu navíc čeští mladíci Dánům statečně vzdorovali, ale po přestávce už neměli sílu udržet nerozhodný výsledek. Přesto s jistotou dokráčeli za výsledkem, který znamenal postup mezi elitu.

 

Jsme opravdu šťastní, budeme mít šanci na hře týmu zapracovat a zkušenosti, které klukům účast na Mistrovství Evropy jsou ničím nenahraditelné,“ těšilo Petra Babáka, trenéra českých mladíků.

 

Fotografie českého celku záhy po dnešním utkání od jednoho z fanoušku v Novém Veselí.

 

Češi nastoupili s obranou 1 – 5 a úspěšně se jim téměř 30 minut podařilo vzdorovat spojkám soupeře, z nichž především čtveřice Pedersen, Albertsen, Lasse Anderson a Kirkeløkke udivovala zaplněnou halu v Novém Veselí rychlou souhrou i tvrdostí a přesností ran. Trenér Claus Hansen navíc točil pravidelně celou sestavu tak, že do hry výrazně zasáhly všichni hráči sestavy.

 

Nám i došli síly a musím říct, že se na našem stavu podepsala i viróza a další zdravotní problémy. To není ale nikterak výmluva, kluci se s těmi neduhy popasovali a bojovali všechny tři zápasy na výbornou,“ chválil soudržnost týmu trenér Babák.

 

Dnešní utkání:

Slovensko – Řecko 28:21 (12:15)

Dánsko – ČESKO 29:20 (14:13)
Sestava a branky Česka: Chalupa, Filip – Jonáš a Kasal po 4, Hub, Jeníček, Douda, Pína a Václav po 2, Mynář a Čurda po 1, Válek, Tomeš, Pipasík a Reček

Kompletní výsledkový a tabulkový servis kvalifikace o ME 2012 házenkářů do 18 let naleznete ZDE

Odkazy na záznamy utkání kvalifikačního turnaje v Novém Veselí (portál TVCOM.cz ) naleznete ZDE