2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.3.2012 otevřeno: 2663 x

Junioři budou obhajovat loňské vítězství z Indrustrial cupu

Juniorské reprezentanty čeká poslední prověrka před dubnovým kvalifikačním turnajem. V Praze-Břvích budou na konci tohoto týdne hostit celky Kataru, Turecka a Norska na tradičním turnaji Indrustrial cup.

 

 

Již v úterý odpoledne se sjedou juniorští házenkáři k závěrečné přípravě na turnaj Indrustrial cup, který sám o sobě bude přípravou na klíčovou událost, která letos toto družstvo vedené trenérem Jaroslavem Hudečkem čeká, totiž kvalifikaci na ME 2012. „Na středu i čtvrtek jsou v plánu dvoufázové tréninky zaměřené na souhru a obrannou činnost s přechodem do rychlého útoku. V pátek pak čeká hráče jen hodinový trénink a odpoledne začíná samotný turnaj,“ okomentoval trenér Hudeček náplň soustředění.

 

V turnaji se čeští reprezentanti střetnou s celky Kataru, Turecka a Norska. Výběr soupeřů rozhodně není náhodný. V případě Kataru se jedná o reciproci za pobyt juniorů v Kataru v červnu loňského roku. „Sehráli jsme tam dvě utkání. V prvním jsme nečekaně prohráli 33:29, když jsme v poločase vedli 10:16! Kluci utkání doslova vypustili. Po důrazné domluvě jsme druhý den zvítězili výrazným rozdílem 36:24,“ připomíná loňské zkušenosti Hudeček. „Katar se snaží hrát rychlou, kombinační házenou. Horší to je po taktické stránce. Jejich temperament a disciplína v mnoha případech nahrávají soupeři. Pevně věřím, že v tomto utkání zvítězíme, protože ztráta byť jediného bodu by nebyla pro naše družstvo dobrou vizitkou,“ podotkl dále trenér.

 

Dalším soupeřem je celek Turecka, které bude hostit i letošní mistrovství Evropy. (O účast na něm budou házenkáři bojovat o Velikonocích v Německu, více zde) „Stejný postup jsme zvolili před MS v Egyptě, kdy nám domácí zajistili týdenní přípravu a aklimatizaci,“ okomentoval praktickou stránku pozvání turecké reprezentace do Česka Hudeček. O tom, jakým soupeřem však Turci budou, nemá trenér jasné představy. „Bohužel o jejich družstvu nevíme nic. Poslední mé záznamy jsou z roku 2009, kdy rovněž startovali na Industrialu, ale v Jablonci. Tam jsme vyhráli 32:16. Veškerou pozornost teď upínají na juniory. Jezdí na turnaje s dorostenci a nejde jim o výsledky, ale o kvalitní přípravu do budoucnosti. Máme štěstí, že s nimi hrajeme druhé utkání a budeme mít možnost udělat pozorování,“ uvedl kouč.

 

Posledním soupeřem českých juniorů pak bude jejich tradiční rival – Norsko. „Toto družstvo je v poslední době náš nejčastější soupeř. Na poslední utkání v Norsku bych nejraději zapomněl. Hráči Norska nás smetli z palubovky 41:27! Máme dost záznamů z jednotlivých zápasů, a tak se můžeme dobře připravit. Navíc máme obrovský motiv odčinit tu ostudnou porážku. Věřím, že naše utkání s Norskem bude vyvrcholením celého turnaje,“ uzavřel charakteristiky soupeřů Jaroslav Hudeček.

 

Co se týká českého výběru, došlo v něm k několika změnám a to především vinou čerstvých zranění. V mistrovských utkáních se zranili Michal Tonar z Plzně a Bohumil Skopal z Dukly Praha. „Místo nich jsme povolali Krištofa Konečného, pravé křídlo Dukly Praha do nominace jsme zařadili nově i Matěje Konšela, který hraje levou spojku v Litovli. V současné situaci jsou v nominaci nejlepší hráči, kteří se v této kategorii pohybují na našich palubovkách. Řada z nich již pravidelně nastupuje v extralize a mnozí patří k ústředním postavám svých družstev,“ okomentoval sestavu Hudeček.

 

Od pátku odpoledne tak čeští reprezentanti budou sehrávat turnajové duely. Doufejme, že se jim podaří obhájit loňské vítězství z Industrial cupu. Tehdy domácí junioři porazili celky Slovenska, Belgie i Norska.
 

 

NOMINACE: MACHALICKÝ David (HBC Jičín), PYŠKO Vít (SKP Frýdek-Místek), ŽINGOR Marek (KH Kopřivnice), BLECHA Jan (SSK Talent Plzeň), KRAHULEC David (SK Velká Bystřice), SYŘÍNEK Jan (HC Dukla Praha), ŠKVAŘIL Milan (SSK Talent Plzeň), VOCÁSEK Jan (HBC Jičín), ZEMAN Tomáš (HBC Jičín), KAFKA Rudolf (HC Zlín), BABÁK Tomáš (HBC Jičín), MLOTEK Slavomír (HCB Karviná), UŽEK Jan (HCB Karviná), PETROVSKÝ Leoš (SKP Frýdek-Místek), ŠLACHTA Petr (HC Zubří), SÝKORA Miroslav (HC Dukla Praha), SVOBODA Matěj (HBC Jičín), KONEČNÝ Kryštof (Sokol Vršovice)

Celek juniorů v sestavě, v níž absolvoval lednové soustředění v Kopřivnici.

Foto Zdeněk Šrubař