2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.3.2012 otevřeno: 1628 x

Házenkářská kvalifikační horečka pokračuje!

Po úspěšném průběhu kvalifikace o ME 2012 žen budou stejný typ turnaje bojovat v následujících týdnech také čeští junioři a dorostenci.

Mladíci do 18 let se dokonce představí na domácí půdě, neboť kvalifikační turnaj proběhne od 30. března do 1. dubna v Novém Veselí. Na Vysočinu zamíří výběry Slovenska, Řecka a Dánska, které je favoritem této kvalifikační skupiny a obhájcem evropského bronzu z roku 2010. Postupový klíč je jednoduchý - na šampionát, který hostí v polovině července Rakousko zamíří dva nejúspěšnější celky z každé kvalifikační skupiny.

 

Neradi bychom se nechali zaskočit v prvním zápase Řeky, ale karty jsou rozdané tak, že s největší pravděpodobností bude o úspěchu či neúspěchu rozhodovat náš duel sobotní duel se Slováky“, míní trenér českých dorostenců Petr Babák.

 

Všech šest utkání kvalifikační skupiny hrané v Novém Veselí bude přímým přenosem vysíláno na portálu TVCOM.cz, kde budou pochopitelně také uchovány ve videoarchívu.  

 

O velikonočních svátcích pak zamíří na kvalifikační turnaj o evropský šampionát své věkové kategorie také o stupeň starší hráči (ročníky 1992 a 1993). Vedle domácích Němců se na něm utkají s Holandskem a Ukrajinou. Závěrečný turnaj budou hostit od 5. do 15. července letošního roku turecká města, a pokud chtějí svěřenci dvojice Hudeček – Farář předvést své umění na vrcholné akci sezóny, musí se v Německu umístit do druhého místa.

 

„Tady v tom klání nebude žádný outsider, s kterým by se na postup nemohlo počítat. Já ale věřím, že náš tým naváže na předchozí účasti na vrcholných akcích a postup vybojuje,“ říká s důvěrou v charakterové vlastnosti hráčů trenér Jaroslav Hudeček.

 

Poslední prověrkou před kvalifikačním turnajem bude Industrial Cup - klání Česka, Norska, Turecka a Kataru, které v druhé polovině tohoto týdne hostí sportovní areál v Břvích u Prahy.

 

O plánovaných akcích českých mládežnických výběrů, jejich výsledcích, složení a formě Vás budeme v nadcházejících týdnech pravidelně informovat.