2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.3.2012 otevřeno: 2234 x

Nastal okamžik pravdy!

Česká reprezentace házenkářek má šanci po osmi letech postoupit na vrcholnou světovou akci, konkrétně ME 2012, které v prosinci tohoto roku pořádá Holandsko.

 

České házenkářky dnes od 18.00 hod. hostí v mostecké sportovní hale reprezentaci Slovinska, před kterou hájí aktuálně druhou postupovou příčku na evropský šampionát. Po výborně rozehrané kvalifikaci drtivým vítězstvím v Rakousku a po důstojné prohře se Švédkami na domácí půdě si tak naše hráčky pokusí připsat další body do tabulky 5. kvalifikační skupiny.

 

                Tabulka 5. kvalifikační skupiny:

                                         body                skóre

1.      Švédsko               4                57:41

2.      ČESKO                2                57:56
---------------------------------------------------------

3.      Slovinsko             2                49:56

4.      Rakousko            0                 54:65

 

 

Význam této fáze kvalifikace potvrzuje fakt, že hned v neděli se oba týmy utkají v odvetném zápase v Lublani. Výsledky prvních utkání kvalifikace přitom jasně rozdaly postupové karty, a tak je zjevné, že společně s favorizovanými Švédkami si postup zajistí jeden z této dvojice týmů.

        Výsledky Česka v kvalifikaci o ME 2012:

               Rakousko – ČESKO 26:36 (13:16)
            ČESKO - Švédsko 21:30 (12:16)

 

Tým, který v těchto utkáních vybojuje lepší výsledek, bude mít téměř devadesáti procentní šanci na postup,“ předpovídá trenér českých reprezentantek Jan Bašný.

 

Slovinský celek se bude opírat o dvě levoruké střelkyně - nedávno teprve jedenadvacetiletou Anu Grosovou, která se spolu s maďarským Györem probojovala do semifinále Ligy mistryň a Barbaru Lazovičovou z lublaňského velkoklubu RK Krim Mercator. Lazovičová, která v minulých měsících usilovala o zařazení do chorvatského národního týmu, se do toho slovinského vrací po dvou letech, a to především díky iniciativě trenéra Tone Tiselje. Ten vede jak slovinskou reprezentaci, tak zmiňovaný Krim Mercator. Trenér Tiselj  tak nyní bude muset řešit, jak ve zbytku kvalifikace maximálně využít útočné síly dvojice levaček působících na stejném postu. Mladičká Grosová totiž v době absence Lazovičové přejala funkci střelkyně týmu a bylo to především jejích 13 branek proti Rakousku, co rozhodlo o těsně výhře Slovinek v jejich posledním kvalifikačním utkání.

 

                                                                      Výsledky Slovinska v kvalifikaci o ME 2012:

               Švédsko – Slovinsko 27:20 (15:10)
               Slovinsko - Rakousko 29:28 (13:13)

 

Naopak chybět dnes bude slovinskému týmu na postu levé spojky Maja Šon a nově také kapitánka reprezentace Nina Jeřičková. Ta si těsně před odjezdem do ČR přivodila na jednom z tréninků svalové zranění a bude se v domácím prostředí snažit dát zdravotně dohromady alespoň pro nedělní odvetu. Absence zkušené hráčky francouzského Nimes by mohla znamenat pro výběr trenéra Bašného klíčovou výhodu.

 

Slovinky se tak v Mostu představí definitivně v této sestavě:

Katja Čerenjaková (Witasek Kärnten, Rakousko)
Teja Ferfoljová (GEN-I Zagorje, Slovinsko)
Sanja Gregorcová (Krim Mercator, Slovinsko)
Ana Grosová (Györ, Maďarsko)
Iris Guberničová (Krim Mercator, Slovinsko)
Neli Irmanová (GEN-I Zagorje, Slovinsko)
Alja Jankovičová (Krim Mercator, Slovinsko)
Alja Korenová (Krim Mercator, Slovinsko)
Lina Krhlikarová (Rocas Remudas, Španělsko)
Miša Marinčeková (Witasek Kärnten, Rakousko)
Tamara Mavsarová (Krim Mercator, Slovinsko)
Ana Petrinjová (Rocas Remudas, Španělsko)
Barbara Lazovičová (Krim Mercator, Slovinsko)
Branka Zecová (Veplas Velenje, Slovinsko).

 

Záznam zápasu můžete sledovat od 20.55 hod. na programu ČT 4 Sport. Své čtvrté utkání v rámci kvalifikace o ME 2012 sehrají české reprezentantky v meděli 25. března v 19.00 hod. ve Slovinsku. Případná pozitivní vzájemná bilance z těchto dvou střetnutí by téměř jistě znamenala pro ženský reprezentační celek házenkářek vytouženou účast na vrcholné akci. Na ni čeká od ME 2004, kde Češky obsadily 15. příčku!