2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.2.2012 otevřeno: 1800 x

Rusové hledají nového kouče! Proti Čechům již bez legendárního Maximova!

Neúspěch ruských házenkářů na EURU 2012 vedl k rezignaci Vladimira Maximova, který vedle výsledkových nezdarů v posledních době otevřeně kritizoval pozici házené v současném Rusku.

Maximovova rezignace byla podle stanoviska vedení ruské házenkářské federace jednomyslně přijata také s ohledem na jeho „nemístná“ vyjádření pro média. Zkušený kouč si totiž stěžoval na nedostatečnou podporu ruské házenkářské reprezentace ze strany státu i tamního házenkářského svazu.

Na post hlavního trenéra vyhlásili Rusové otevřené výběrové řízení, do něhož se zájemci mohou hlásit od 13. do 27. února. V polovině března by pak mělo být oznámeno jméno vítězného kandidáta, který tak povede ruský celek v červnové kvalifikaci o MS 2013 proti české reprezentaci.

Vladimir Maximov rezignoval na post kouče ruské reprezentace. Čechovské Medvědy ale vede dál.
Foto: A. Wipf

Další zpráva týkající se ruského výběru souvisí také s českým reprezentantem Petrem Štochlem. Konstantin Igropulo (Barcelona), jediný v západní Evropě působící hráč současného kádru Ruska, totiž po sezóně zamíří z Katalánska do hlavního města Německa a stane se spoluhráčem českého brankáře v tamním týmu Füchse.

Právě Štochlovy„Berlínské Lišky“ se o víkendu střetly v Lize mistrů s „Medvědy“ z Čechova, kteří tvoří základnu ruské házenkářské reprezentace. Do vyrovnaného utkání nastoupil Štochl na přibližně dvacet minut a záhy po svém příchodu se za stavu 6:7 uvedl fantasticky chyceným sedmimetrovým hodem. Drama nakonec skončilo vítězstvím domácích Lišek 31:28.