EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2012 otevřeno: 2457 x

Zápasy EURO 2012 budou přenášet stanice ČT4 a Sport1

Díky finanční spoluúčasti ČSH bude v Srbsku přítomen i štáb ČT, připravující aktuální reportáže.

Přenosová práva na celý šampionát si zajistila s předstihem mediální skupina, která v českém prostředí provozuje kanály Sport1 a Sport2. Opakuje se tak situace z loňského MS ve Švédsku, které kompletně přenášela stanice Sport1.

Hlavním komentátorem přenosů bude Jan Slepička, kterého bude doplňovat Vladimír Haber a jedná se i o účasti Pavla Pauzy, který se podílel na úspěšných přenosech ze Švédska.

„Těším se na celou atmosféru mistrovství, z týmů pak na Francouze a Chorvaty. Obecně myslím, že by mohlo dojít k četným překvapením. Přeci jen, špičková házená je extrémně vyrovnaná a rozhodují momentální forma a často i štěstí“, sdělil nám zkušený Jan Slepička.

Mezi překvapení, která by se mohla v Srbsku uskutečnit, řadí také možný úspěch českého národního celku. Ale přestože bude v průběhu šampionátu Sport1 vysílat dva zápasy během každého dne, přenosy českých ani slovenských utkání mezi nimi nebudou.
 
Práva na ně získala Česká televize (potažmo STV). Na Kavčích horách bude fungovat speciální studio, které bude moderovat další zkušený komentátor, Petr Vichnar. Jako expert by měl ve studiu působit rovněž Vladimír Haber.
 
ČT vysílá do Srbska rovněž štáb, který nebude pouze komentovat utkání přímo z dějiště šampionátu. Připravovat bude rovněž aktuální reportáže ze zákulisí nebo zprostředkovávat reakce hráčů i trenérů. Výstupy se objeví nejen ve zpravodajských relacích, ale vždy následující ráno po českém utkání i ve Studiu 6 na ČT1.

Pro mě to bude jeden s profesních vrcholů a jsem rád, že budu moci být osobně u takové akce. Český tým má kvalitu a věřím, že potom, kdy byl v Rakousku jen krůček od semifinále, konečně dosáhne vytouženého úspěchu,“ neskrývá optimismus Jiří Kalemba, redaktor ČT.

Součástí tohoto týmu profesionálů, jehož účast Euru byla umožněna díky finanční podpoře ČSH, budou vedle Jiřího Kalemby také spolukomentátor Michal Barda nebo novinář Miroslav Němý z deníku MF Dnes.