ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.1.2012 otevřeno: 2532 x

Poslední zápasové testy před EURO 2012: Srbové vs. Češi

Dnes byl v Bělehradu sehrán první z dvojice přátelských utkání, které jsou pro českou házenkářskou reprezentaci posledním testem před zahájením EURA 2012.

Srbové: těžký protivník, výborný partner

V posledních letech narazila česká reprezentace hned třikrát na tým Srbska v přímém souboji o účast na některou z vrcholných akcí. Tento vyrovnaný soupeř, který v červnu předminulého roku zhatil české sny o MS 2011, se stal možná překvapivě posledním soupeřem týmu trenéra Liptáka před rychle se blížícím Mistrovství Evropy.

Nabízí se otázka, zda nebyla volba takového sparingpartnera po vyhrocených kvalifikačních zápasech riziková. Trenér Lipták si to nemyslí. Navíc je rád, že se tým může připravovat i po herní stránce přímo v dějišti šampionátu.
 
Srbové jsou tradiční Jižani, v zápase nic neodpustí a hrají na hraně, ale po jeho skončení jsou velice vřelí a přátelští,“ shrnuje situaci Martin Lipták.

Vedle srbské srdečnosti si chválí také vzájemný respekt, který k sobě oba týmy chovají.

Myslím, že ta opakující se kvalifikační střetnutí dala oběma stranám pocítit, jak vyrovnaného proti sobě mají soupeře,“ dodal trenér reprezentace.

Mimo to si vycházejí oba týmy vstříc také svými videozáznamy a postřehy o soupeřích. K dispozici budou mít čeští trenéři pochopitelně i ten z dnešního měření sil.

První duel 31:23 pro Srby

Z pohledu konečného výsledku dnešní utkání našim hráčům příliš nevyšlo, ale jak připomíná Martin Lipták, výsledek nebyl hlavním měřítkem střetnutí. Soupeři dokonce v jistých fázích utkání na vzájemné přání měnili obranné styly a jednalo se tak o utkání, které odpovídalo tomu, že bylo sehráno „za zavřenými dveřmi“.

V české brance od úvodu nastoupil Petr Štochl a především díky výborné obraně v první části utkání Češi dominovali. Vedli již 12:5, ale Srbové postupně vyrovnali hru i skóre.

Po té výsledkové stránce se projevilo, že jsme opravdu často střídali a to i ve chvílích, kdy se nám dařilo, a soupeře jsme přehrávali. Hlavní ale bylo ozkoušet všemožné varianty a myslím, že všichni hráči odvedli důstojný výkon, řekl bych typický pro první utkání, které přijde po určitém bloku přípravy,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Lipták

Do utkání se tak zapojili všichni hráči s výjimkou Aloise Mráze, který ještě doléčuje zranění ruky a vedení nechtělo riskovat jeho případné obnovení v takovém typu zápasu. Štochla nahradil v poločase v brance Martin Galia, ale ten měl vzhledem k častým ztrátám míče v ofenzívě našeho mužstva výrazně těžší pozici. Srbové tak převzali iniciativu, díky brankám z protiútoků získali vedení a nakonec zápas dovedli k vítězství o osm branek.
 
Zítřejší utkání bude mít již oficiální ráz a přenášet jej bude i srbská televize.

přátelské utkání, Bělehrad (Srbsko), 10. 1. 2012
Srbsko - Česko 31:23 (13:14)
Střelci ČR: Jícha 5, Sklenák 5/2, Horák 4, Juříček, Stehlík, Sobol a Filip 2, Vraný 1

 

Tomáš Sklenák (vlevo) byl spolu s Filipem Jíchou nejlepším českým střelcem dnešního duelu. Na momentce ze
soustřední v Zubří debatuje s Aloisem  Mrázem, který dnes ještě šetřil zraněný prst.          Foto: S. Adámková.