ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.1.2012 otevřeno: 2771 x

„Karel každého zmláti a ide sa na to,“

říká Martin Lipták o předzápasových rituálech svého týmu. Zároveň ale připomíná, že výhru nezajistí žádné rituály, ale pouze kvalitní výkon.

Vy jste se ptali, trenér Martin Lipták, odpovídal. O rituálech před zápasy, původu kontraverzního pokřiku, výběru hráčů (dokonce i hráček), ale také o své trenérské budoucnosti, vztahu k mezinárodní gastronomii nebo svém „čechoslováctví“. 

Pája

S jakými ambicemi vstupujete do ME? Doufáte v nějaké konkrétní umístění?

Nedostanete odo mňa tip, ale budete spokojní.

 

mirek.terezka@seznam.cz

Proč jen jediná klasická střední spojka? Jak je na tom Radčenko?

Máme Sklenáka, máme Jíchu a máme univerzálneho Mráza a to stačí. Saša hrá za Prešov a na svoj vek veľmi dobre. Je spokojný a vyrovnaný.

 

Libor.Siman@denik.cz

Je současná nominace českého národního týmu skutečně tím nejlepším, co naše házená nabízí? Nechybí Vám ve výběru některý z hráčů například kvůli zranění či jiným důvodům?

Máme tu to najlepšie, čo tento šport v Českej republike ponúka!

 

pavelmotka@gmail.com

Pane Liptáku, určitě sledujete i ženskou házenou. Která česká či zahraniční házenkářka se Vám svým herním stylem či zaujetím pro hru nejvíce zamlouvá. Trénoval jste někdy ženský tým, případně dokážete si to představit?

Samozrejme, že ju sledujem, hoci na klubovej úrovni je to problematické lebo pôsobím v zahraničí. Možno Kristína Salčáková zo Zlína je hráčka podľa môjho gusta. Bojovníčka, technicky zdatná, odvážna. Ale samozrejme sa nájde veľa iných, ktoré by som si do týmu vybral. Ešte som ženy netrénoval, ale nikdy nehovor nikdy.

 

d.sevcik@centrum.cz

Kdo je v kabině největší vtipálek? Máte někoho podobného jako je třeba Pavel Horvát ve fotbalové Plzni, který neustále vymýšlí růžné taškařice? Jak se jako trenér k tomu stavíte? Jste v tomto ohledu tolerantní?

Tolerantný? Jak by hovorili chalani: ‚TAK URČITĚ‘! :) Nech si blbnú, keď im to pomôže. Konkrétne je ťažko niekoho vybrať, lebo bláznia všetci a člověk nepotrebuje toleranciu na túto výbornú atmosféru, lebo všetko sa deje v rámci slušnosti.

 

dead body

Máte Vy nebo někdo jiný z týmu, předzápasový rituál, který by Vám měl zaručit výhru?

Nič Vám nezaručí výhru, len kvalita. Každý ma svoj rituál a každý si ho chráni pre seba. Ale jeden Vám prozradím. Karel každého zmláti a ide sa na to.

 effendi

Rád bych se zeptal, co si dáváte před zápasem k jídlu. Je v tom nějaký rituál? Když třeba tým nastoupí proti Španělům - španělské ptáčky, proti francouzům - francouzské brambory, proti Maďarům - maďarský guláš? ;-)

Ano. Proti Slovensku halušky, proti Rusku Boršč, proti Islandu baranie mäso a proti Novej Guinei zjeme člověka. :)

 

Vavřa

Měla bych dotaz ohledně pokřiku - raději nebudu citovat :-)
Kdo ho vymyslel nebo jak vůbec vznikl? Originální :-D

No musím sa priznať, že som ho priniesol ja. Používam ho aj v kluboch, tak prečo nie v repre. Viem, že je drsný, ale aj hádzaná je drsná a tvrdá. A keď sú v blízkosti ženy a deti meníme hlavné slovo za „hubu“.

 

milhri@gmail.com

Co myslíte pane Lipták dáme Německu na ......? Ale vážně: využijete při přípravě na zápas s Německem zkušenosti a informace z německé házenkářské ligy od Filipa Jíchy?

Samozrejme, že to využívam. A nielen jeho. Všetkých a všetko. Stále je témou hlupákov, ktorí odpadávajú, keď vidia na tréningu Filipa alebo Dana s tuškou pri taktickej tabuli. Alebo keď sa k tomu vyjadruje David, Honza, Karel a iní. Bol by som blázon, keby som ich skúsenosti nevyužil!

 

vasekovarik@seznam.cz

Chtěl bych se zeptat, jak prožíváte zápasy českého týmu, když se zrovna hra nedaří? Neměl byste v tu chvíli chuť jít na hřiště a pomoct jim?

To viete, že by som si zahral, ale to už patrí do oblasti dejepisu. Nieje to príjemné, keď sa nám motor zavarí a nie a nie naskočiť. Stáva sa to málokedy , ale člověk stále dúfa, že naši ihriskový tréneri niečo vymyslia. :) 

Aston             

I z vašeho výběru je zřejmé, že profesionální házená těžko snese srovnání s amatéry v Česku. Podmínky pro sport se nedají srovnat s ostatním světem a podle toho vypadají i výsledky. Jen díky nadšení hráčů i funkcionářů můžeme ještě sledovat naši házenu na slušné úrovni. To ale nemusí trvat dlouho. Dáváte nějaké podněty svazu házené, jak situaci zlepšit?

Viete, veľmi si to uvedomujeme, že čoskoro tento problém nastane. Pre mňa je to trocha problematické niečo navrhovať, lebo som mimo denného diania v českej hádzanej. Som rád, že sa presadila myšlienka B mužstva ČR, kde by sa mali adepti pre A mužstvo medzinárodne vyhrať, ale iné podnety sú v mojom prípade nemožné.

 

Střapa z Poruby

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat pana Liptáka co kdyby dostal nabídku na post hlav. trenéra Slovenské repre, které by dal přednost.

Až keď skončím v českej repre, budem rozmýšľať o iných ponukách.

 

jurago@centrum.cz

Jak se Vám zamlouvalo angažmá v Bregenzi? Je ve fungování rakouských, českých, potažmo slovenských týmů nějaký výrazný rozdíl?

Síce v lete v Bregenzi končím, lebo myslím, že po 4 rokoch potrebujem zmenu, ale bolo to z mojej strany výborné rozhodnutie tam ísť. Porovnávať veľmi nemôžem, ale o Bregenzi môžem povedať , že sa tam pracuje na veľmi profesionálnej úrovni vo všetkých oblastiach, tj. mládež, mužské družstvo, hádzanárska akadémia a samozrejme marketing a práca s fanušikmi.

 

martin.estocak10@gmail.com

Chcel by som sa spýtať, aké je to byť trénerom národného celku ČR v súvislosti s tým, že ste Slovákom, a práve na týchto MS 2012 bude aj Slovensko? 

Som čechoslovák trénujúci českú reprezentáciu, držiaci palce Slovensku, keď práve nehrá proti teraz môjmu Česku. Aké to je? Veľmi príjemné a náročné pracovať s týmito chlapcami, ktorí veľa dokázali.

 

pekkarr

Rád bych se zeptal, kdybychom postoupili do finále a v něm se utkali s vašimi krajany se Slovenska, komu byste fandil? :-)

Samozrejme, že by som fandil Slovensku :) 

 

Tomino

Jaký je Váš nejoblíbenější tým v české extralize? A proč zrovna Zubří?

Lebo sú tam skvelí ľudia, ktorí pracujú s minimálním finančním zabezpečením a výbornými výsledkami. A je tam Jirka Mika. Keby bol každý taký bláznivý a zanietený ako on, tak by sme nemuseli dávať podnety na Zväz ako zabrániť generačnej výmene v českej reprezentácii.

 

Franta

Jste vzhledem k posledním kvalifikacím na velké turnaje rád, že ve skupině nenarazíme na domácí Srbsko?

Srbsko je súper ako každý iný, len sme s ním 2x zakopli. Ale určite nieje nič príjemné hrať proti domácemu mužstvu, takže ano.

 

 

Také trenér Lipták přispívá k pozitivní atmosféře v týmu.

Děkujeme za Vaše dotazy a především přání úspěchu a další povzbudivé věty, které byly v drtivé většině jejich součástí! Připomínáme, že dnes můžete až do 16.00 hod. zasílat dotazy na Jiřího Motla, jediného hráče z české nejvyšší soutěže ve výběru Martina Liptáka.

Výherce věcné ceny za nejlepší dotaz tohoto kola bude kontaktován během dnešního dne.