EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.1.2012 otevřeno: 1634 x

Ženský výběr čeká příprava v Luhačovicích

Zatím co mužská reprezentace se bude připravovat na souboje ME v Srbsku, ženský výběr se sjede příští týden do Luhačovic k přípravnému soustředění.

 

Logicky trochu v pozadí jedné z vrcholných letošních házenkářských událostí, totiž účasti českého výběru na EURU 2012 v Srbsku, stojí příprava ženské reprezentace. Ženský reprezentační celek pod vedením trenéra Jana Bašného absolvuje příští týden na soustředění v Luhačovicích. Hráčky se sjedou v pondělí 9. ledna.

 

Tři dny, které celek stráví společnou přípravou, budou zaměřeny na kvalifikační utkání se Slovinskem. „Připravíme jednu až dvě nové situace pro náš postupný útok. Máme připravené i video sestřihy hry Slovinek z jejich posledních čtyř oficiálních utkání,“ okomentoval program přípravy trenér Jan Bašný. Vzhledem k dalším změnám v sestavě družstva jsou pak trenéři zvědaví i na výkonnost některých hráček. „Hodláme si na tomto soustředění také ověřit výkonnost hráček Dolákové, Švirákové, Selucké, Kultvašrové či Borovské, ale i dalších,“ vyjmenoval Bašný.

 

Během krátkého soustředění si družstvo vyzkouší nové herní situace i při přípravném utkání. Bohužel se nepodařilo zajistit pro ženský výběr zahraničního soupeře a družstvo tak změří síly trochu netradičně s „moravským“ výběrem nejvyšší soutěže. „Tým Slovenska s televizním utkáním nesouhlasil, takže jsem se dohodl s trenéry moravských celků WHIL (vyjma Veselí, hraje odložené utkání v Nitře pozn. ČSH), že přivezou některé konkrétní hráčky, především členky širšího kádru reprezentace, a sehrajeme ve středu „modelové utkání“ proti tomuto výběru pod vedením trenérů moravských interligových celků,“ vysvětlil situaci kouč Bašný.

 

V přípravě nebudou mít trenéři k dispozici hráčky z ciziny, to znamená Keclíkovou a Simerskou. „Znovu proto zveme Seluckou. Svými výkony na předchozím srazu i v zápasech WHIL si to zaslouží. Z mého pohledu poprvé zveme z Olomouce Růžičkovou a Fabíkovou,“ jmenoval některé tváře reprezentačního výběru Bašný. Růžičková si o svou nominaci řekla, podobně jako Selucká, svými výkony ve WHIL, kde je aktuálně druhou nejlepší střelkyní. Fabíková se vrací do reprezentace po dalším zranění kolena.

 

Další změny v sestavě probíhají především s ohledem na blížící se březnovou kvalifikaci. Ze hry je Iva Fialová (Zámorská), která se v dalších měsících bude těšit z mateřských povinností. „Iva Fialová s námi nebyla už na Islandu, takže už tam jsme si vyzkoušeli určité herní varianty například s Poznarovou a Crhovou. Teď jsme pozvali ještě Leonu Švirákovou, schopnou bránit na postu spojky a v útoku hrát na křídle. Chci si tedy ověřit tuto možnost a dát prostor také pravé spojce Michaele Borovské. Pak se rozhodneme definitivně,“ uzavřel komentář k sestavě Bašný.

 

Nominace:

RANÍKOVÁ Barbora (DKK Zora Olomouc), DOLÁKOVÁ Markéta (DHC SVŠ Plzeň), CHRENKOVÁ Romana (TJ Sokol Poruba), RŮČKOVÁ Petra (HC Zlín), HRBKOVÁ Michaela (TJ Sokol Poruba), ŠVIŔÁKOVÁ Leona (HC Zlín), VÍTKOVÁ Petra (TJ Sokol Poruba), SELUCKÁ Dominika (TJ Sokol Poruba), MARTINKOVÁ Hana (DHK Baník Most), RŮŽIČKOVÁ Kateřina (DHK Zora Olomouc), KUTLVAŠROVÁ Hana (DHC Slavia Praha), BOROVSKÁ Michaela (Sokol Písek), ČERNÁ Klára (DHC Slavia Praha), POZNAROVÁ Pavla (HC Zlín), FABÍKOVÁ Lucie (DHK Zora Olomouc), LUZUMOVÁ Iveta (Sokol Písek)