EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

14. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 1. semifinále
14. 12. 2018 21:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: 2. semifinále
16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.12.2011 otevřeno: 2258 x

Jaroslav Hudeček: Hráči si sáhli na dno fyzických sil

Juniorská reprezentace má za sebou náročný týden. Turnaj v Polsku byl výbornou prověrkou fyzických sil mladých házenkářů. Co ukázaly jejich výkony trenéru Jaroslavu Hudečkovi a jakým směrem se bude ubírat další příprava družstva?

 

Juniorská reprezentace má za sebou třídenní turnaj v Polsku. Během krátké doby změřila síly s celky Polska, Běloruska a Maďarska a mladí hráči tak jednak sbírali zkušenosti z kontaktu s evropskou házenou, navíc jim turnaj posloužil jako intenzivní příprava na kvalifikační souboje, které čekají družstvo již v blížícím se kalendářním roce. Na turnaji sice házenkáři do jednadvaceti let nevybojovali žádné vítězství, jaké konkrétní přínosy však účast na předvánočním turnaji měla pro družstvo, shrnul na následujících řádcích trenér reprezentačního výběru do jednadvaceti let Jaroslav Hudeček.

 
Podobně jako reprezentační výběr mužů i družstvo juniorů řešil problémy ne zcela ideálního termínu a nominace.

„Naše družstvo využilo pozvání na turnaj do Polska, který se konal v týdnu těsně před svátky. Bohužel se na tento turnaj, který jsme pojali jako další část přípravy na kvalifikaci o postup na ME, celá řada hráčů omluvila. Opět jsme jako již mnohokrát odjížděli v pozměněné sestavě. Turnaj byl dokonalou prověrkou naši herní výkonnosti a odhalil nám celou řadu nedostatků, které musíme v naší hře odstranit. Naše výkonnost stoupala zápas od zápasu a vygradovala v posledním utkání s Polskem.

 

Bohužel jsme na turnaji nedokázali ani jednoho ze soupeřů porazit, ale i přesto se nemáme zač stydět. V průběhu turnaje tak dostala šanci další řada hráčů a my si mohli ověřit jejich výkonnost. Hráči si sáhli až na samé dno svých fyzických sil. Ve třech dnech museli odehrát tři velice těžká utkání. Stejný program je i v kvalifikaci nebo na mistrovství Evropy i mistrovství světa. Na takové zatížení nejsou naši hráči z našich soutěží připraveni. Dokázali se však s touto skutečností vyrovnat a i přes řadu zranění (Babák, Mlotek, Strýc, Užek) odehráli celý turnaj s maximálním nasazením. Všichni hráči zaslouží za svůj přístup poděkování.

Ve všech zápasech jsme se potýkali se slabou střeleckou úspěšností. V rozhodujících chvílích jsme nedokázali proměnit stoprocentní šance, které nás pak připravily o lepší výsledek. Ve stejném duchu si počínali naši brankáři, kteří měli pouze 26% úspěšnost. Na mezinárodní úrovni je toto číslo velice slabé. Spokojenost můžeme vyjádřit s obranou a přechodem do rychlého útoku. V obranné činnosti jsme však celou řadu zákroků řešili jako v našich soutěžích. Bohužel na mezinárodní scéně jsou tyto zákroky trestány dvouminutovým trestem. Proto jsme měli v každém utkání vysoký počet vyloučených. Hráči se musí na tento trend připravit.  


Další dokonalou prověrkou bude tréninkový tábor v lednu 2012 od 24. 1. - 29. 1. Naše družstvo se postupně střetne s extraligovými celky Kopřivnice, Frýdku-Místku, Hranic, Lovosic a Povážské Bystrice. Musíme jen věřit, že v této přípravě bude družstvo v optimální sestavě. Víme o našich nedostatcích a máme na čem v dalším průběhu naši přípravy pracovat.“

 

Děkujeme trenéru Jaroslavu Hudečkovi za hodnocení jednotlivých utkání i turnaje.