EHF EURO 2020
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019

Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.7.2011 otevřeno: 2703 x

Dorostenci udělali úspěšnou tečku za svým dvouletým cyklem

Česká dorostenecká reprezentace se včera vrátila z Otevřeného ME své kategorie ve Švédsku, kde si připsala velký úspěch v podobě druhé příčky na této akci. Hodnocení jejich vystoupení očima trenéra naleznete v článku.

Připomeňme, že naši házenkáři ztratili na své cestě do finále turnaje jediný bod remízou s Nizozemskem (všechny výsledky a statistiky českého celku naleznete zde). Až ve finále pak nestačili na domácí Švédsko. Hodnocení celé akce pro vás zpracoval trenér týmu Pavel Farář.

 

Cíl tohoto šampionátu jsme splnili na výbornou. Odjížděli jsme do Švédska s tím, že prvním krokem je postup ze skupiny a pak se pokusíme bojovat o co nejvyšší příčky. V letošnímu modelu ME se hrálo o 1 utkání méně, tzn. že jsme hráli 4 utkání v základní skupině (měli jsme pouze pětičlennou skupinu). Poté následovala dvě utkání v semifinálové skupině a pak utkání o umístění. Celkem tedy 7 utkání v pěti dnech. V základní skupině se hrálo 2x20min. V semifinálové 2x25 a o umístění 2x30 min.

V naší základní skupině jsme si postupně poradili s celky Moldávie, Polska, Rakouska a Estonska. Poté jsme se setkali s Nizozemím a Belgií (tito postoupili překvapivě přes Island a Rusko). I v této skupině jsme dokázali uhrát tři body, které nám zaručovaly účast ve finále. Ze skupin A+B se do něj probojovali domácí Švédové.

Hráči si zaslouží veliké poděkování za obrovskou bojovnost a nasazení po celou dobu šampionátu. Tento týmový výkon nám pomáhal nahradit absenci levých spojek (Vocásek - zranění ramene, Škvařil - zlomenina prstu, Strýc - operace kolene). Fungovala nám obrana a přechod do rychlého útoku. Střelecky se dařilo zejména D. Krahulcovi na postu PK (vyhlášen nejlepším PK turnaje – all star team).

Ve finálovém utkání jsme dokázali držet s domácími krok cca 40 min. I když jsme nezačali úplně dobře, dokázali jsme postupně srovnat hru a vyrovnat. V této fázi jsme však neproměnili několik střeleckých příležitostí a soupeř toho využil. Odskočil nám na 5 branek a tím zcela ovládl finálové utkání. Začalo se projevovat to, že v průběhu turnaje dokázal soupeř zátěž rozložit na větší počet hráčů. Také fyzické parametry hráčů zejména na postech spojek byly již v této fázi turnaje velmi patrné. V postupném útoku jsme tak přestali nacházet recept na velmi kvalitní obranu 0:6 a naše chyby soupeř tvrdě trestal. V utkání tak zcela zaslouženě zvítězil.

Opět jsme však s touto kategorií dokázali konkurovat evropským celkům. Na užší špičku v takto náročném turnaji musíme ještě přidat. Ale doufám, že toto si hráči uvědomují a že budeme i nadále patřit k týmům, které mají na reprezentační úrovni respekt soupeřů. Hráčům bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci. Celému realizačnímu týmu za velmi kvalitní servis po dobu celé akce.

V neposlední řadě patří veliké poděkování také fanouškům. Oddíl Dukly Praha zde měl na turnaji všechny kategorie od minižáků až po starší dorost. K těmto se připojilo i několik dalších lidí a vytvořili nám na utkáních takřka domácí prostředí. Pouze ve finále byli v menšině, ale přesto byli v hale nepřehlédnutelní.  DĚKUJEME ZA PODPORU!!!!!!!!!!