2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.6.2011 otevřeno: 2800 x

Ve středu proběhne los ME 2012 mužů

Čeští házenkáři v sobotu úspěšně zakončili kvalifikační pouť na EURO 2012, které hostí Srbsko. Ve skupině nakonec obsadili druhou příčku a společně s vítězem naší skupiny Norskem budou napjatě očekávat středeční los šampionátu.

Po víkendových zápasech kvalifikace je již známa celá šestnáctka týmů, které se na začátku příštího roku v Srbsku představí:

Chorvatsko, Česko, Dánsko, Španělsko, Německo, Maďarsko, Island, FYR Makedonie, Norsko, Polsko, Rusko, Slovinsko, Slovensko, Švédsko + organizátor Srsko a obhájce titulu Francie.

Tato 16 celků bude od 15. do 29. ledna 2012 bojovat o další evropský triumf, který obhajují právě Francouzi. ME 2012 hostí čtveřice měst: Bělehrad, Nis, Novi Sad, Vrsac.

Los základních skupin ME proběhne ve středu 15. června od 12 hodin přímo v Srbsku.

 

Kvalifikované týmy jsou rozděleny do čtyř košů a to na základě jejich rankingu z ME 2010 v Rakousku a umístění v právě skončené kvalifikaci. V koši číslo 1 a dvě najdeme vítěze kvalifikačních skupin a obhájce titulu Francii. V koši číslo 3 a 4 jsou pak týmy, které v kvalifikaci obsadily druhou příčku a organizátor šampionátu Srbsko.

Koš č.1 a 2: Maďarsko, Chorvatsko, Polsko, Švédsko, Německo, Norsko, Dánsko, Francie

Koš č.3 a 4: FYR Makedonie, Španělsko, Slovinsko, Slovensko, Island, Česko, Rusko, Srbsko.