2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.3.2011 otevřeno: 2431 x

Přijďte povzbudit dorostence na Industrial Cup 2011!

Stejně jako v předchozích letech, i letošní březnový termín reprezentace kategorie dorostenců nabízí v České republice mezinárodní konfrontaci národních týmů této kategorie.

Turnaj Industsrial Cup již má svoji tradici, i když začínal původně s reprezentačními celky juniorek. V posledních letech je ale určen pro start chlapeckých výběrů a letos na něm mohou diváci vidět dorostenecké národní týmy Česka, Norska, Belgie a Slovenska. „Jsem rád, že se nám opět podařilo tento turnaj uspořádat a že už jsme v pozici kdy si můžeme soupeře na tento turnaj i vybírat,“ libuje si trenér týmu Pavel Farář.

Poslední herní přípravou dorostenců byly tři přátelská střetnutí proti českým ligovým celků, které tým odehrál v rámci říjnového soustředění v Hustopečích. Poslední mezinárodním prověrkou pak ME dorostenců, které sehráli svěřenci trenérů Faráře a Hudečka v Srbsku. Nyní tedy mají dorostenci před sebou výbornou možnost, jak otestovat svoji aktuální formu. V letošním roce na ně pak nečeká kvalifikace na vrcholnou akci, neboť přímá kvalifikace na MS proběhla z letního ME v Srbsku (postoupila na něj devítka nejlepších celků). Český celek se tak na přelomu čevna a července představí na otevřeném ME ve Švédsku.

Národní celek dorostenců se setká v pondělí 7. března v Rumburku, kde také absolvuje šest tréninkových jednotek a měl by se také celkem třikrát utkat s reprezentací Norska, která se rovněž účastní turnaje v Jablonci nad Nisou. „Jedno střetnutí odehrajeme po dohodě s místním klubem v nedalekém Varnsdorfu jako propagaci házené. V tréninkových jednotkách se pak zaměříme na zopakování obranných systémů a útočných kombinací a také na zdokonalování těchto činností,“ prozradil trenér týmu Pavel Farář.

V nominaci, která čítá šestnáct hráčů, je jediný nový hráč, kterým je Petr Kahánek z Kopřivnice. „Vzhledem k tomu, že v nominaci je pouze jeden naprostý nováček, nemělo by být opětovné sehrání týmu problém. Dobré je, že si vše můžeme hned ověřit v mezistátních utkáních a zároveň si tak ověřit některé další hráče v mezinárodní konfrontaci, jako jsou Poloz, Petrovský nebo Tonar. Tito hráči s námi zatím absolvovali pouze soustředění v Hustopečích a tak budeme mít možnost si je lépe otestovat,“ uvědomuje si Farář.

V pátek se pak český celek přesune do dějiště turnaje, kde na něj také odpoledne čeká jedna tréninková jednotka a pak již tři mezinárodní střetnutí se soupeři na Industrial Cupu 2011. „Je to jedna z dalších možností konfrontace naší výkonnosti. Jeden sraz máme pak ještě v dubnu v Hustopečích, kde bychom rádi opět sehráli dvě mezistátní utkání. Možností k setkávání není moc a tak se snažíme na všech těchto soustředěních držet určitou osu týmu a k ní postupně přidávat nové a nové hráče, kteří si svou výkonností v domácí soutěži o nominaci řeknou,“ ujišťuje trenér týmu a na závěr našeho povídání zalituje: „je jen škoda zranění dvou spojek Strýce a Vocáska. Strýc se zotavuje z operace kolene, Vocásek zase z operace ramene.“

 

Všichni příznivci jsou tedy nyní srdečně zváni do sportovní haly Corny v Jablonci nad Nisou, která se nachází v ulici U Přehrady. Českému týmu držíme palce, aby se mu turnaj vydařil.

 

Rozlosování turnaje Industrial Cup 2011

sobota 12. března

10:00 Slovensko – Česko

12:00 Norsko – Belgie

 

17:30 Česko – Belgie

19:30 Slovensko - Norsko

 

neděle 13. března

10:00 Belgie – Slovensko

12:00 Norsko – Česko

13:45 vyhlášení výsledků

 

Nominace dorostenů na VT + MT Industrial 2011 (7.-13.3.)

BABÁK

Tomáš

HBC Jičín

HURT

Lukáš

HC Plzeň

JOSEF

Jan

HBC Jičín

KAHÁNEK

Petr

KH Kopřivnice

KRAHULEC

David

HCB Karviná

MACHALICKÝ

David

HBC Jičín

MLOTEK

Slavomír

HCB Karviná

PETROVSKÝ

Leoš

SKP Frýdek-Místek

POLOZ

David

HC Zubří

SÝKORA

Miloslav

HC Dukla Praha

SYŘÍNEK

Jan

HC Dukla Praha

ŠKVAŘIL

Milan

HC Plzeň

ŠLACHTA

Petr

HC Zubří

TONAR

Michal

SSK Talent 90 Plzeň

UŽEK

Jan

HCB Karviná

ZEMAN

Tomáš

HBC Jičín


 

Trenéři: Pavel Farář, Jaroslav Hudeček