2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.1.2011 otevřeno: 2207 x

Juniorka před branami kvalifikace na MS

Na konci tohoto týdne se v Novém Veselí česká juniorská reprezentace chlapců utká se třemi protivníky v boji o postup na mistrovství světa juniorů 2011.

To hostí v létě tohoto roku Řecko a postup si na něj zajistí z kvalifikační skupiny jen vítěz. Čeští házenkáři se k závěrečné přípravě před tímto vrcholem sezóny potkají dnes v poledne ve Žďáru nad Sázavou, odkud budou jezdit na tréninky do nedaleké sportovní haly v Novém Veselí. Ta byla dějištěm úspěšné kvalifikace v dubnu loňského roku, kdy se zde náš tým radoval z postupu na ME juniorů v Bratislavě.

Na hráče pod vedením trenérů Vojtěcha Srby a Pavla Pauzy čekají od pondělí do čtvrtka tréninky a jejich náplň je naprosto zřejmá. „V posledních tréninkových jednotkách před kvalifikací se zaměříme na zopakování hlavních obranných a útočných systémů a přechod do rychlého protiútoku,“ potvrdil trenér Srba a dodal: „rádi bychom opět praktikovali aktivní obranu a přechod do rychlého protiútoku, což jsou dvě činnosti, které nás zdobí. A upřímně, musíme se o tyto věci také opřít, protože těžko můžeme spoléhat na postupný útok, když kombinačně nemáme takový důraz z prostoru spojek jako naši soupeři.“

Jak jsme již psali v úvodu článku, naši házenkáři budou mít v Novém Veselí hned tři protivníky, přičemž pouze ten nejlepší si zajistí letenky a místo na světovém šampionátu v Řecku. Naší výhodou samozřejmě bude domácí prostředí, které se před osmi měsíci více jak osvědčilo. „Kvalifikace na MS je velmi těžká a to ze dvou důvodů. Postup si zajistí jediný tým a stojí proti nám silní soupeři jako Slovinsko, třetí celek z posledního ME juniorů nebo Norsko, které bezesporu patří do širší evropské špičky,“ představuje soupeře trenér Srba. Na druhou stranu ví, že prostředí v Novém Veselí může být sedmým hráčem do pole: „nečeká nás nic jednoduchého, ale je potřeba říci, že naše šance na postup jsou díky domácímu prostředí větší. To máme vyzkoušené již z poslední kvalifikace, kdy nám diváci v Novém Veselí vytvořili perfektní kulisu a dopomohli výraznou měrou k postupu na evropský šampionát.“

Juniorka se v prosinci sešla ke dvěma posledním přípravným střetnutím proti stejně starému výběru Polska a výkony týmů trenéry českého celku velmi potěšili: „dvakrát jsme porazili silné Poláky (32:27 a 38:25) se kterými jsme předtím dvakrát vysoko prohráli (25:37 a 22:32). Psychicky to celku určitě může pomoci, pro nás to před kvalifikací byla velmi důležitá vítězství.“

A jak tedy vidí trenéři šance českého celku v nadcházející kvalifikaci? „Cíle jsou pro všechny přihlášené týmy stejné a tím je postup, jinak nemá smysl do kvalifikace vůbec vstupovat. Máme určitě výhodné rozlosování, kdy začínáme s Norskem, v sobotu pak nastoupíme proti papírovému outsideru z Velké Británie a skupinu zakončíme se Slovinskem. Rádi bychom, aby tento zápas byl bojem o postupové místo,“ přeje si Vojtěch Srba.

Ten má společně s Pavlem Pauzou k dispozici všechny hráče a snad tomu tak bude také v závěru tohoto týdne, kdy se kvalifikace naplno rozběhne. Všichni fanoušci jsou do haly v Novém Veselí (Žďárská 158, Nové Veselí) srdečně zváni!

 

Nominace juniorů na VT + Q na MS Nové Veselí

brankáři: Artur Adamík (Karviná), Tomáš Suchý (Dukla Praha)

křídla: Jakub Hrstka (Zubří), Petr Vinkelhöfer (Plzeň), Jakub Kastner (Dukla Praha), Radim Chudoba (Karviná)

spojky: Petr Linhart, Milan Škvařil (Plzeň), Jakub Vaněk (Schwerrin GER), Marek Monczka (Karviná), Matěj Šustáček, Lukáš Horký (Zubří), David Šůstek (Dukla Praha)

pivoti: Radim Brož (Hranice), Karel Květoň (Plzeň), Libor Hanish (Karviná)

 

Pondělí 3. ledna

14:30 – 16:00 TJ

19:30 – 21:00 TJ

 

Úterý 4. ledna

10:00 – 11:30 TJ

16:30 – 18:00 TJ

 

Středa 5. ledna

10:00 – 11:30 TJ

16:30 – 18:00 TJ

 

Čtvrtek 6. ledna

12:30 – 14:00 TJ

 

Pátek 7. ledna

10:00 TJ

15:00 Slovinsko - Velká Británie 

17:00 Norsko - Česká republika

Sobota 8. ledna

10:00 TJ

14:00 Norsko - Slovinsko  

16:00 Velká Británie - Česko

Neděle 9. ledna

10:00 TJ

14:00 Velká Británie - Norsko  

16:00 Česká republika - Slovinsko