2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.1.2011 otevřeno: 2356 x

Češi se zúčastní tradičního turnaje čtyř zemí

Český výběr mužů se v prvním lednovém týdnu zúčastní již tradičního turnaje mužských reprezentací pod názvem Novoroční turnaj. Na tom se po delší době fanouškům předvedou také hráči širšího reprezentačního kádru.

Na Novoročním turnaji se představí čtyři země a to Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, přičemž se všechny státy pravidelně střídají v jeho pořádání. Česká republika pořádala tento turnaj naposledy před dvěma lety, když jej v lednu 2009 hostila dvě města Plzeň a Praha a Česko tento turnaj celkově vyhrálo.

Čeští házenkáři se po úspěšném zahájení kvalifikace na ME 2012, kdy ve dvou zápasech zdolali nejprve ve Zlíně Řecko a o pár dní později si poradili s Nizozemskem na jejich půdě, sejdou v pondělí večer v Praze. Dva dny pak budou v Praze také trénovat, aby se ve středu letecky vydali do polského Gdaňsku, kde se koná další ročník Novoročního turnaje.

Zde se utkají již se zmíněnými třemi soupeři – Polskem, Maďarskem a Slovenskem. Po absolvování turnaje se česká výprava v neděli ráno vrací zpět do země. Zvláštností této akce je, že je rozdělena na dvě části. První část tvoří právě tréninky v Praze a turnaj v Polsku, druhou část pak dva dny se čtyřmi tréninky, které proběhnou po návratu celku z turnaje u našich severních sousedů.

Na obě části jsou pak rozdílné nominace, i když někteří hráči absolvují celé soustředění. Na turnaj do Polska dostávají volno největší opory národního týmu a příležitost tak dostanou hráči, kteří se neobjevili v nominaci na říjnovou kvalifikaci. Jsou to například brankář Krupa a hráči Číp, Mičkal, Prachař, Prokopec nebo Zdráhala. Po dlouhé době se v reprezentaci objeví také pivot Petr Hrubý. Ten měl původně absolvovat akci s "B" týmem ve stejném termínu, ale po zranění Václava Vraného (poranění kolene) se představí na turnaji v Polsku. Na poslední chvíli došlo také ke změně na pravé straně útoku, kde nemocného Jana Sobola vystřídá Ondřej Šulc.

„Narozdíl od loňského roku se nepřipravujeme na šampionát a proto jsem se rozhodl dát na turnaji možnost těm, kteří hrají méně nebo například v případě Pavla Prokopce, kterého jsem na žádné akci zatím ještě neměl, jsem zvědavý na jeho hru vůbec. Zrovna jemu by mohla vyhovovat spolupráce s Tomášem Sklenákem, se kterým hrají v jednom klubu,“ zdůvodnil nominaci na první akci trenér Martin Lipták a dodal: „Prachař byl v nominaci na kvalifikaci na MS, ale nakonec nehrál. Chci ho vyzkoušet v obraně 0:6 na postu zadáka, kde by mohl alternovat s Danielem Kubešem.“

Po návratu z Polska se část týmu obmění a do tréninků se zapojí již kompletní základní výběr házenkářů v podobě, která se představila ve Zlíně. Tj. včetně Jíchy, Filipa, Nocara, Kubeše, Juříčka nebo brankáře Štochla. „Druhá část, kdy již budeme v plné sestavě, pak bude spíše taktického rázu, abychom si prošli všechny základní varianty hry. Protože nejsme na MS, tak by hráči měli půlroční pauzu od poslední kvalifikace v říjnu až do důležitého zápasu proti Norsku v březnu a proto se společně potkáme aspoň na tyto dva dny,“ uvědomuje si trenér Lipták.

My vám samozřejmě na našich stránkách přineseme informace z Novoročního turnaje, který začíná v Polsku ve čtvrtek 7. ledna.


Nominace na 1.část akce VT Praha + MT Polsko:

Brankáři

KRUPA

Jakub

Tatran Prešov SVK

GALIA

Martin

TBV Lemgo GER

Hráči

ČÍP

Tomáš

HC Zubří

HORÁK

Radek

HC Dukla Praha

HRSTKA

Martin

Esbjerg DEN

MIČKAL

Pavel

HSG Nordhorn GER

MOTL

Jiří

HK Lovosice

MRÁZ

Alois

HSG Wetzlar GER

PRACHAŘ

Martin

TM Tonder Handbold Elite DEN

PROKOPEC

Pavel

Tusem Essen GER

SKLENÁK

Tomáš

THSV Eisenach GER

ŠULC

Ondřej

US Ivry FRA

STEHLÍK

Jan

St.Raphael VAR FRA

VÍTEK

Jiří

Bergischer HC BHC 06 GER

HRUBÝ

Petr

ThSV Eisenach GER

ZDRÁHALA

Ondřej

TM Tonder Handbold Elite DEN

 

Nominace na 2.část akce VT Praha:

Brankáři:  

ŠTOCHL

Petr

Füchse Belín GER

GALIA

Martin

TBV Lemgo GER

Hráči:  

FILIP

Jan

Kadetten Schafhausen SUI

HYNEK

Jiří

HSG Ahlen – Hamm GER

JÍCHA

Filip

THW Kiel GER

JUŘÍČEK

David

Montpelier AHB FRA

KUBEŠ

Daniel

THW Kiel GER

MOTL

Jiří

HK Lovosice

MRÁZ

Alois

HSG Wetzlar GER

NOCAR

Karel

Chambery S avoie FRA

SKLENÁK

Tomáš

THSV Eisenach GER

SOBOL

Jan

Tatran Prešov SVK

STEHLÍK

Jan

Saint Raphael FRA

VÍTEK

Jiří

Bergischer HC BHC 06 GER

HRUBÝ

Petr

ThSV Eisenach GER

ZDRÁHALA

Ondřej

TM Tonder Handbold Elite DEN


Program týmu

pondělí 3. ledna

sraz týmu

 

úterý 4. ledna

10:00 – 12:00 TJ

17:00 – 19:00 TJ

 

středa 5. ledna

odlet do Polska (Gdaňsk)

18:00 – 19:30 TJ

 

čtvrtek 6. ledna

18:00 Maďarsko – Česko

20:30 Polsko – Slovensko

 

pátek 7. ledna

18:00 Maďarsko – Slovensko

20:30 Česko – Polsko

 

sobota 8. ledna

13:00 Slovensko – Česko

15:15 Polsko – Maďarsko

 

neděle 9. ledna

návrat týmu

sraz 2.část

 

pondělí 10. ledna

10:00 – 12:00 TJ

17:00 – 19:00 TJ

 

úterý 11. ledna

10:00 – 12:00 TJ

17:00 – 19:00 TJ