2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.12.2010 otevřeno: 2801 x

České házenkářky se o MS 2011 utkají s Černou Horou

Dnes proběhl v rámci finálového dne ME házenkářek také los play-off o MS 2011. V osudí mezi ostatními celky byla také Česká republika, které nakonec los přisoudil soupeře z bývalé Jugoslávie.

Naše házenkářky do play-off postoupily vítězstvím ve své kvalifikační skupině, kterou odehrály na začátku prosince v Itálii. Z červnového dvojzápasu vzejdou účastníci MS 2011, které hostí Brazílie. Do šampionátu zbývá v těchto dnech již méně než jeden rok, když se MS v Jižní Americe uskuteční od 3. do 18. prosince 2011. Pro české házenkářky je účast na něm určitě velmi lákavá, navíc když na vrcholných akcích již několik let po sobě chyběly.

Celkem bude v Brazílii startovat dvacetčtyři zemí. Kromě úřadujících šampionek z Ruska a organizátorek Brazílie se připojí čtyři asijské celky, čtyři týmy z Afriky a tři Panamerické kvalifikace. Ty doplní jedenáctka evropských týmů.

Tři z těchto jedenácti míst jsou určeny pro tři nejlepší týmy z právě probíhajícího EURA 2011 v Dánsku a Norsku. Ostatní místa si vybojuje osmička postupujících z play-off. Los této fáze kvalifikace proběhl v neděli 19. prosince u příležitosti tiskové konference v Herning areně v Dánsku.

Z účastníků EURO 201 se do play-off kvalifikovalo 12 týmů: Chorvatsko, Španělsko, Francie, Německo, Maďarsko, Island, Černá Hora, Nizozemsko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina. K těm se přidaly čtyři vítězné celky z předkvalifikace a k naší radosti je mezi nimi i český výběr. Ten doplní trojice Makedonie, Polsko a Turecko.

Na základě dnešního losu se České házenkářky v červnu utkají s týmem Černé Hory, která na ME 2010 v Dánsku a Norsku obsadila šestou příčku. První utkání se uskuteční na našem území, výhodu domácího prostředí v odvetě pak budou mít soupeřky.

 

Složení dvojic pro play-off:
Česko – Černá Hora
Nizozemsko – Turecko
Španělsko – FYR Makedonie
Chorvatsko – Srbsko
Francie – Slovinsko
Island – Ukrajina
Německo – Maďarsko
Polsko - 4.tým ME
  
Zápasy play-off
4./5. června 2011
11./12. června 2011
 
Komentář trenéra Jana Bašného: "los pro nás mohl dopadnout hůře i lépe, jsou určitě min. dva celky, které jsou lepší i celky, které jsou horší než právě Černá Hora. Tento tým jsem několikrát viděl během probíhajícího ME. Soupeř má výhodu, že většina jeho hráček je soustředěna do jediného klubu, kterým je Buducnost Podgorica, takže během celého roku společně hrají hodně těžkých zápasů. V týmu jsou výborné individuality, samozřejmě momentálně nejlepší hráčka světa Popovic, ale i jiné. Naší výhodou by mohla být náladovost Černohorek, kdy jsou schopné porazit nejlepší týmy světa, ale také prohrát s celkem o třídu horším, což se jim stalo na ME s Chorvatskem. Uvidíme, jestli z jejich strany nepřijde také určité podcenění, to se také může stát. 
Já osobně jsem si nepřál Nizozemsko, jehož hra se přibližuje severské házené a je strašně rychlá s výbornou obranou, nebo čtvrtý celek z ME. Ale s týmem jsme si řekli, že je celkem jedno, s kým budeme hrát. Jsme na půli cesty a ta druhá bude prostě těžší. Ale půjdeme do toho stejně jako do kvalifikace a to znamená, ne jen zkusit vyhrát, ale skutečně vyhrát a postoupit."