2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.12.2010 otevřeno: 1634 x

V neděli proběhne los play-off MS, v osudí i české házenkářky

Velmi napjatě budou v neděli po poledni příznivci české ženské házené sledovat dánský los, který českému celku přiřadí soupeře pro play-off.

Z něj vzejdou účastníci MS 2011, které hostí Brazílie. Do šampionátu zbývá v těchto dnech již méně než jeden rok, když se MS v Jižní Americe uskuteční od 3. do 18. prosince 2011. Pro české házenkářky je účast na něm určitě velmi lákavá, navíc když na vrcholných akcích již několik let po sobě chyběly.

Celkem bude v Brazílii startovat dvacetčtyři zemí. Kromě úřadujících šampionek z Ruska a organizátorek Brazílie se připojí čtyři asijské celky, čtyři týmy z Afriky a tři Panamerické kvalifikace. Ty doplní jedenáctka evropských týmů.

Tři z těchto jedenácti míst jsou určeny pro tři nejlepší týmy z právě probíhajícího EURA 2011 v Dánsku a Norsku. Ostatní místa si vybojuje osmička postupujících z play-off. Los této fáze kvalifikace proběhne v neděli 19. prosince ve 12:30 hodin u příležitosti tiskové konference v Herning areně v Dánsku.

Z účastníků EURO 201 se do play-off kvalifikovalo 12 týmů: Chorvatsko, Španělsko, Francie, Německo, Maďarsko, Island, Černá Hora, Nizozemsko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina. K těm se přidaly čtyři vítězné celky z předkvalifikace a k naší radosti je mezi nimi i český výběr. Ten doplní trojice Makedonie, Polsko a Turecko.

 

Koše a procedura při losu

Připraveny jsou dva koše po osmi týmech. Koš číslo jedna obsahuje osm nejlépe umístěných celků z EURO 2010, které se přímo nekvalifikovaly na MS 2011. Koš číslo dvě pak obsahuje celky, které se na tomto ME umístily na 13.-16. příčce a čtyři vítězné celky z předkvalifikace. Vylosován bude vždy jeden celek z koše číslo jedna proti týmu z koše číslo dvě. Zároveň bude také vylosováno pořadí zápasů play-off.

 

Koš č.1: 4. tým z ME (tj. jeden ze čtveřice Rumunsko, Norsko, Dánsko, Švédsko), Chorvatsko, Španělsko, Francie, Maďarsko, Černá Hora, Nizozemsko, Ukrajina

Koš č.2: Německo, Island, Slovinsko, Srbsko, Česko, FYR Makedonie, Polsko, Turecko.

 

Zápasy play-off

4./5. června 2011

11./12. června 2011