ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.12.2010 otevřeno: 1483 x

Cenné zkušenosti pro české juniorky

České juniorské reprezentantky absolvovaly v krátkém čase dva mezinárodní turnaje. Hodnocení prvního turnaje v Polsku jste si již mohli přečíst minulý týden, nyní přichází na řadu jejich vystoupení na turnaji v Olomouci.

Turnaj v Olomouci byl bohužel velmi nepříjemně poznamenán sněhovou kalamitou, která postihla Evropu minulý týden. Z tohoto důvodu se nemohl turnaje zúčastnit celek Rumunska. To ovlivnilo konečnou podobu turnaje a české házenkářky nakonec odehrály mezistátní zápasy pouze proti týmu Dánska. Místo jednoho si tedy zahrály rovnou dvě, aby tak nahradily pro oba celky "ztrátu" vzniklou neúčastí rumunského celku.

Hodnocení zápasů pro vás již tradičně připravil trenér týmu Michal Červenka, děkujeme za informace!

 

1.utkání: Česko - Dánsko 17:27 (8:10)

Sestava a branky Česka: Roháčková, Stojarová - Kulíšková 2, Salčáková, Janoušková, Novotná 1, Součková 1/1, Sibirská, Š. Marčíková 3/2, Pekařová 2, Kutlvašrová 1, Z. Marčíková, Königová 1, Weisenbilderová 6/1

Sedmimetrové hody: 6/4 - 1/1, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš

Druhý díl naší zápasové prověrky po turnaji v Polsku pro nás nezačal dobrou zprávou - zranění Šárky Marčíkové z polského turnaje se ukázalo jako vážné a tak naše záměry dostaly další trhlinu. Nezbylo nám než znovu improvizovat na klíčových postech spojek. Největší tíha všech utkání tak ležela na dvojici Weisenbilderová, Pekařová. Při kvalitě soupeřek - mistryň Evropy z Dánska - bylo jasné, že budeme potřebovat k úspěchu nahradit tyto ztráty bojovností a týmovým výkonem. Povedlo se nám to pouze v částech utkání. V prvním z nich se nám za pomoci důrazné obrany podpořené výtečným výkonem brankářky Roháčkové podařilo v defenzivním utkání držet krok do 45.minuty (14:14). Paradoxně právě ve chvíli, kdy jsem vyrovnali, ztratili jsme půdu pod nohama především v útoku, nakupili velké množství technických chyb a ty všechny soupeř nemilosrdně potrestal - následující desetiminutovku jsme prohráli hrozivě 0:10 a bylo po zápletce.

 

2.utkání: Česko - Dánsko 25:38 (10:21)

Sestava a branky Česka: Roháčková, Müllerová - Kulíšková, Salčáková, Janoušková 6, Novotná, Součková, Sobieská 2, Š. Marčíková 9/7, Pekařová 2, Kutlvašrová, Z. Marčíková, Königová 2, Weisenbilderová 4/1

Sedmimetrové hody: 9/8 - 3/3, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Kosmák, Hanák

Do druhého utkání se nám podařilo alespoň částečně nastoupit sestavě jakou zamýšlíme - tedy se spojkami Marčíkovou, Pekařovou a Weisenbilderovou. Soupeř nám od začátku předváděl moderní házenou, v níž vynikly především dva rozdíly - spolupráce s pivotem a rychlost v přechodu do útoku. Nakonec z toho byl hrozivý poločasový výsledek. Pozitivem pak bylo, že hráčky ve druhém poločase nesložily zbraně a bojovaly až do konce. Nemělo to již valný vliv na výsledek, ale věřím, že se nám podařilo alespoň částečně napravit dojem z našeho působení. Ke zlepšení došlo především v útočné fázi, kde jsme se dokázali i přes výtečnou obranu prosadit.

Vydali jsme se náročnou cestou - v 10 dnech 6 zápasů vesměs s velice kvalitními týmy a cestování k tomu. Do cesty se nám postavila zranění (Ryšánková, Ždánská, Kubáčková, Pekařová a v prvních dvou olomouckých zápasech i Š.Marčíková) tedy vesměs důležitých hráček. Místo záměru sehrát se jsme tak dali šanci dalším hráčkám. Některé zaujaly v Polsku, pozitivním překvapením turnaje v Olomouci byl především nebojácný výkon Sobieské. Všechny další se potýkaly především s nevyrovnaností výkonů. Celkově lze jednoznačně říct, že máme obraz o jejich výkonnosti v mezinárodním měřítku a to byl náš cíl. Údaje vyhodnotíme a začneme vytvářet nominaci směrem k dubnové kvalifikaci.