ČESKO - PORTUGALSKO
EHF EURO 2020
WOMEN´S HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP  2019
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.12.2010 otevřeno: 1720 x

Začíná ME žen, na jeho konci bude los play-off MS 2011

Zítra začíná v Dánsku a Norsku další mistrovství Evropy žen. Šestnáct celků bude bojovat o titul evropského šampiona, který z roku 2008 obhajují Norky. Ty porazily ve finále Španělsko, třetí skončilo Rusko, které další rok zvítězilo na MS.

Šestnáctka týmů je rozdělena do čtyř skupin po čtyřech celcích a veškeré informace o ME pak můžete nalézt na oficiální stránce šampionátu a to zde.  EHF pro všechny fanoušky připravila také lákavou nabídku v podobě internetových přenosů zdarma! Více informací najdete také na oficiální www stránce. České házenkářky na ME nestartují, ale přesto je závěr této vrcholné akce bude enormně zajímat. A to díky vítězství a následnému postupu z 1.fáze kvalifikace, kterou sehrály na sklonku minulého týdne v Itálii.

Díky tomu se totiž dostaly do osudí týmů, ze kterých budou losovány dvojice pro play-off MS 2011. A z toho pak předem určený počet týmů (více informací naleznete dále) postoupí na MS 2011, které hostí Brazílie.

K ME 2010, které potrvá od 7. do 19. prosince pak nutno dodat, že byť nemáme na šampionátu zastoupení týmové, máme zde opět k naší radosti funkcionáře a rozhodčí. Mezi třináctkou dvojic, kde je i pět ryze ženských párů, je totiž stejně jako loni na MS 2009 v Číně dvojice Jiří Opava a Pavel Válek. Za Slovensko reprezentuje dvojice arbitrů Peter Brunovský a Vladimír Čanda. A chybět nebudou čeští sudí ani na nadcházejícím MS mužů ve Švédsku, kde budou Česko reprezentovat Jiří Novotný a Václav Horáček (mimochodem, tito pánové o víkendu soudcovali souboj gigantů v Lize mistrů mezi Barcelonou a Kielem).

 

A nyní již k samotnému play-off a zastoupení zemí na MS 2011.

Termín šampionátu: 3.-11.prosince 2011, Brazílie

Celkem se MS zúčastní 24 týmů včetně pořádající Brazílie. Kromě toho má účast zajištěnu již i Rusko jako obhájce titulu. Vedle těchto zemí jsou připravena čtyři účastnická místa pro týmy z Asie, 3 místa pro týmy z Afriky a stejný počet pro týmy postupující z Panamerické kvalifikace. Jedenáct míst je pak rezervováno pro evropské celky, přičemž v této kvótě není započítáno Rusko.

Z těchto jedenácti míst zaujmou tři pozice tři nejlepší celky z nadcházejícího ME, které hostí od 7. do 19. prosince Dánsko a Norsko. Zbývajících osm míst je pak určeno pro postupující z kvalifikace, která vyvrcholí zápasy play-off v červnu příštího roku.

Z 15ti startujících na ME (šestnáctým je Rusko), si tedy přímou účast na MS pojistí první tři, zbývajících dvanáct celků bude bojovat v play-off včetně vítězů kvalifikačních skupin 1.fáze. Mezi patnácti týmy najdete tyto:

Chorvatsko

Dánsko

Španělsko

Francie

Německo

Maďarsko

Island

Černá Hora

Nizozemsko

Norsko

Rumunsko

Slovinsko

Srbsko

Švédsko

Ukrajina

 

Postupující týmy z předkvalifikace:

Česko

Polsko

FYR Makedonie

Turecko

 

Zápasy play-off se hrají 4./5. června a 11./12. června 2011.