EURO 2018
EURO  2018

Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.11.2010 otevřeno: 2203 x

Formu házenkářek před kvalifikací prověří Slovenky

V pondělí se opět po dvou měsících sejdou české házenkářky, aby se snažily vyladit formu na první fázi kvalifikace na MS 2011. Ta se hraje na začátku prosince v Itálii.

Poslední akcí českých házenkářek byl zářijový turnaj O štít města Chebu, na kterém české hráčky poprvé pod vedením nového trenérského dua Bašný – Poloz obsadily druhou příčku. V následujících dvou týdnech pak bude mít tým poslední možnost doladit vše tak, aby se mu podařilo uspět v kvalifikační skupině hrané v Itálii. Zde budou našimi soupeři týmy domácích, Bulharska a Litvy, přičemž do další fáze kvalifikace, kterou je play-off v červnu, postoupí jen vítěz.

České házenkářky se k první fázi finální přípravy sejdou v pondělí 22. listopadu v Luhačovicích, kde budou do pátku trénovat. V rámci soustředění pak odehrají i dvě přátelská utkání se Slovenskem, které se rovněž připravuje na první fázi kvalifikace. Oba zápasy budete moci shlédnout v přímém přenosu, bližší informace najdete na konci článku.

A stejně jako při posledním srazu mužského celku, ani první trénink žen se neobejde bez menších komplikací. „První pondělní trénink bude spíše taktického charakteru a to díky tomu, že legionářka Zámorská přijede až v pondělí večer a hráčky Slavie pak v neděli večer hrají poslední utkání domácí soutěže proti Michalovcům. Tým tak bude v pondělí a v úterý rozdělen na dvě poloviny, přičemž jedna z nich absolvuje fyzickou přípravu a druhá pak regeneraci,“ řekl nám na úvod trenér týmu Jan Bašný.

Další tréninkové jednotky pak již budou klasicky házenkářské a ani tentokrát nebude chybět mimosportovní činnost, když je pro házenkářky připravena zábava v podobě laserového paintballu: „ten jsme pro děvčata připravili na středu dopoledne. V průběhu dalších tréninků pak již budeme pilovat obranu 1:5, rychlý útok a speciální fáze hry jako jsou přesilovka, oslabení nebo hra v pasivitě.“

Ve čtvrtek a v pátek čeká na družstvo přátelské utkání proti sousednímu Slovensku. První zápas se hraje v Bystřici pod Hostýnem, odveta v Trenčíně. Ne všechny hráčky se do zápasů zapojí. Pro ně a pro některé další, které jsou zvyklé v den zápasu trénovat (tedy legionářky), jsou pak vždy dopoledne před zápasem připraveny další tréninky. První týden bude všeobecně zaměřen na hru a schopnosti českého celku, ve druhém se pak tým již bude připravovat na naše soupeře v kvalifikaci. „V zápasech proti Slovensku bych si chtěl otestovat některá hráčky, které buď nebyly v Chebu, dostaly méně herních příležitostí nebo nás ne zcela přesvědčily,“ prozradil Bašný.

Nominace čítá osmnáct hráček, dalšího týdne v Hustopečích se zúčastní 17hráček a následné kvalifikace v Itálii pak ještě o hráčku méně. Oproti sestavě z Chebu došlo v týmu k několika změnám. Především v sestavě najdeme brankářku Barboru Raníkovou, která v Interlize předvádí výborné výkony a bude zajímavé sledovat, kdo z trojice Ajglová – Raníková – Satrapová nakonec trenéry nejvíce přesvědčí. Stejné složení jako na poslední akci mělo být na postu pivota, ale tam trenérům zkomplikovaly situaci omluvenky hned dvou hráček. Spíchalová se omluvila z důvodu zranění, Matouškovou vyřadily z účasti na obou akcích pracovní povinnosti. Místo nich tak byla nominována loňská juniorka Adámková z Poruby a spojka Kutlvašrová ze Slavie, která původně byla v roli náhradníka. Z té se do týmu díky zdravotním problémům Vojtíškové posunula také levačka Crhová z Mostu. Na křídle pak chybí Chmelařová, která se musela omluvit rovněž z pracovních důvodů. Oproti Chebu se naopak představí již Hrbková, která v minulém týdnu dořešila legislativně přestup z Olomouce do Poruby.

Na konci týdne přineseme zpravodajství z utkání házenkářek proti Slovensku a příští týden se můžete těšit na článek před odjezdem našeho týmu do Itálie.

 

Nominace VT Luhačovice + 2PU SVK + Q Ita

brankářky: Vendula Ajglová (Elche ESP), Barbora Raníková (Olomouc), Lucie Satrapová (Slavia)

hráčky: Černá Klára, Keclíková Kateřina, Vítková Petra, Kutlvašrová Hana (Slavia), Hrbková Michaela, Tomečková Romana (Poruba), Luzumová Iveta (Písek), Martinková Hana, Crhová Martina (Most), Poznarová Pavla, Růčková Petra, Salčáková Kristýna, Štěrbová Helena (Zín), Adámková Petra (Poruba), Zámorská Iva (Byaasen NOR)

trenéři: Bašný Jan a Poloz Dušan

 

Program týmu VT Luhačovice

Pondělí 22. listopadu

sraz týmu do 16hodin

TJ 17:30 – 19:30

 

Úterý 23. listopadu

TJ 10:00 – 11:30

TJ 16:30 – 18:00


Středa 24.listopadu

teambulding

TJ 16:00 – 17:30

 

Čtvrtek 25.listopadu

TJ 10:00 – 11:30

19:00 PU CZE – SVK (Bystřice pod Hostýnem) PP Sport 1

 

Pátek 26.listopadu

TJ 10:00 – 11:30

19:00 PU SVK – CZE (Trenčín) PP Sport 2, Z 20:30 Sport 1