2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.8.2010 otevřeno: 3452 x

Česká republika uspořádá ME dorostenek 2011!

Český svaz házené byl Evropskou házenkářskou federací dodatečně pověřen pořádáním mistrovství Evropy dorostenek, které se bude konat na přelomu června a července příštího roku.

Jak jistě všichni víte a jak jsme vás informovali již dříve, Český svaz házené na řádném zasedání Mezinárodní házenkářské federace v Egyptě, který se konal v květnu 2009, získal pořadatelství mistrovství světa juniorek 2012. A nyní se může ČSH pyšnit dalším diplomatickým úspěchem, když po odebrání ME dorostenek 2011, které mělo původně hostit Bulharsko, Evropská házenkářská federace pověřila pořádáním tohoto šampionátu právě Českou republiku.

Po MS juniorek, které hostilo Brno a Zlín v roce 2005 a ME dorostenců, které se konalo v roce 2008 v Brně, tak bude ME dorostenek 2011 další příležitostí, jak může Česká republika a Český svaz házené dokázat, že jsme schopni kvalitně uspořádat vrcholný mládežnický šampionát. Udělení pořadatelství bylo definitivně potvrzeno až v na konci srpna a ČSH tak ve spolupráci se svým marketingovým partnerem bude mít na přípravu ME pouhých devět měsíců!

Přesto prezident ČSH pan Jaroslav Chvalný věří, že důvěru EHF v ČSH česká federace naplní a šampionát se bez problémů uskuteční: "Český svaz házené a agentura E-motion mají dostatečné zkušeností s pořádáním vrcholných mládežnických akcí, takže nemáme obavu, že bychom šampionát organizačně nezvládli. S ohledem na krátké časové období však budeme při výběru místa upřednostňovat ekonomická hlediska. Věřím, že pořádání obou šampionátů a to jak evropského tak světového o rok později, se setká se zájmem všech, kteří se zabývají ženskou házenou. Máme zájem na jejich účasti, protože sledování utkání tohoto šampionátu může být pro ně inspirací a motivací pro další práci." 
 

U příležitosti ME dorostenek 2011 uvažuje Český svaz házené o uspořádání trenérského semináře. V současné chvíli se okolo získaného ME dolaďují smluvní vztahy a jedná se také o místě, kde by se šampionát mohl uskutečnit.