2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.4.2010 otevřeno: 2339 x

Junioři slaví postup na mistrovství Evropy

Domácí prostředí haly v Novém Veselí dokázali čeští junioři přetavit v postup na mistrovství Evropy v Bratislavě. To se hraje na přelomu července a srpna.

 Kvalifikace juniorů Nové Veselí

 

Česko – Turecko 25:22 (11:11)

Čeští junioři nevstoupili do klíčového zápasu kvalifikace vůbec dobře. Po deseti minutách s Turky prohrávali 1:6 a trenér Srba byl nucen si vybrat oddechový čas. Po něm naši házenkáři zpřesnili hru a zlepšili obranu, což vedlo k srovnání stavu na 7:7. Remízou skončil také první poločas a to 11:11.

Druhá půle nezačala pro naše hráče opět nejlépe, když Turci získali tříbrankové vedení 15:12. Naštěstí čeští házenkáři dokázali zabojovat a i za pomoci vyprodané haly otočit zápas ve svůj prospěch na 19:16. Vedení si udrželi až do konce a vyhráli o tři branky 25:22. Nemalý podíl na výhře mělo fantastické publikum, které dohnalo naše hráče k postupu na ME juniorů 2010.

 

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: „bohužel jsme měli ustrašený vstup do utkání, kdy nám chyběl pohyb a důraz na brankovišti. Turci hráli uvolněněji a jednodušeji. Poté jsme zpřesnili důraz v obraně a začali se prosazovat z rychlého útoku. I přesto že jsme neproměnili několik vyložených šancí, dokázali jsme zápas srovnat. Ve druhém poločase jsme začali zbrzkle zakončovat, když nám chyběla trpělivost v postupném útoku. To vedlo k vedení soupeře o tři branky. Pak jsme ale bojovností a nasazením dokázali utkání dovést do vítězného konce. Vynikající výkon podal brankář Suchý, který měl devatenáct zákroků. Velmi nám pomohla také vyprodaná hala a fantastická kulisa, která nás hnala dopředu a má klíčový podíl na našem vítězství."

 

Sestava a branky Česka: Novotný, Suchý – Hrstka 3, Monczka 4, Brož, Šůstek, Linhart 3, Jelínek, Chudoba 5, Strýc 4, Šustáček 2, Vinkelhöfer 3, Kastner 1, Kolomazník
Sedmimetrové hody: 3/1 - 5/4, vyloučení: 5 - 6

 

Gratulujeme juniorům k postupu na mistrovství Evropy!