2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.5.2020 otevřeno: 332 x

Slavný gól Hrbkové a historické osmifinále. Připomeňte si MS 2017 ve čtvrtek v on-line záznamu

Byl to šampionát, na kterém se české házenkářky ukázaly světu. Mistrovství světa v Německu bylo jejich a pozornost jim věnovala nejen česká, ale i světová sportovní média. Svůj úspěch korunovaly výborným výkonem v souboji s vysoko favorizovaným Rumunskem s jeho hvězdou Neagu. Připomeňte si neskutečný zážitek z ženského mistrovství světa 2017 v Německu i s historickým vítězným gólem.

 

„Michealo, vstřelila jste gól v posledních vteřinách tak napínavého zápasu. Co vám v ten moment problesklo hlavou?“ ptali se hned v hale novináři české hvězdy, která jednou trefou poslala domů rumunské favoritky. „To se teď ptají všichni (směje se). Neproblesklo mi asi nic, v oddechovém čase jsme si řekly, že to pojedeme přes střed a pokud to nevyjde, máme to dát do křídla. Už na půlce jsem si řekla, že to dám. Přece jsem holkám nemohla udělat to, že půjdeme do prodloužení. Jsem ráda, že z toho trápení, co jsem tu prožívala na šampionátu, to vyšlo na mě a teď se můžeme radovat. Teď už do dalšího zápasu půjdeme s klidem, jelikož nemáme co ztratit. V pravý moment jsme se opět semkly, věřily jsme celou dobu a přineslo to vítězství. V průběhu utkání to vypadalo všelijak, Rumunsko si bylo tak moc jisté výhrou, že pak najednou znervóznilo. Toho my jsme využily. Jsem nesmírně ráda, že jsem to mohla být já, kdo ten gól dá. Ale pokud by na té pozici byla jiná spoluhráčka, zvládla by to taky. Ale těší mě, že můžu být na pět minut hvězdou (smích),“ hlásila tehdy po zápase novinářům v hale rozzářená Michaela Hrbková. A euforie na střídačce? „Všechny holky jenom brečely. Takový úspěch nepřichází každý den. Celou dobu jsme si podvědomě říkaly, že pokud to dokážeme, bude to mazec. A on to mazec byl.“

 

 

Celý ten šampionát se českým házenkářkám skvěle vydařil. Ve skupině B v Bietigheimu postupovaly ze čtvrtého místa ve skupině, když vybojovaly dvě vítězství – první v úvodním souboji s Argentinou a druhé hned o den později v souboji s Polskem. Na Švédky, Norky, ani Maďarky sice nestačily, další zápas jim ale na turnaji vyšel na jedničku.

A to byl právě historický osmifinálový zápas proti Rumunsku. Rumunky už myslely na prodloužení, nečekaly, že neubrání poslední jen pár vteřin trvající český útok. Ale dobře načasovaný time out, skvěle připravená akce a přesná trefa Michaely Hrbkové je nakonec poslaly domů.

 

Připomenout si tento historický zápas můžete ve čtvrtek 14. května 2020 v 18 hodin živě na Facebooku Česká házená/Czech Handball.

 

Češky tak vybojovaly na mistrovství světa pod vedením trenérů Jana Bašného a Jana Bělky historické osmé místo. Zlato putovalo do Francie, stříbro braly Norky a bronz Nizozemky. Nizozemky, které zastavily Češky na cestě za ještě větším úspěchem, když český výběr porazily ve čtvrtfinále.

I individuálně ale byly Češky vidět. Iveta Luzumová (dnes Korešová) i přesto, že český tým vypadl v osmifinále, obsadila konečnou třetí příčku v tabulce střelkyň za Norou Mørk a Lois Abbingh, sedmé místo si vystřílela Markéta Jeřábková.

V zápase nastoupily brankářky Satrapová, Kudláčková, Müllnerová, v poli proti Rumunkám nasoupily Galušková, Ryšánková, Salčáková, Maňáková, Kordovská, Hrbková, Luzumová, Adámková, Marčíková, Šetelíková (Stellnerová), Zachová, Jeřábková a Malá.

„Je to splněný sen. Pro mě osobně je to zatím největší zápas mé kariéry. Byl plný emocí a skvělých momentů, měl všechno!“ vyznala se po zápase Markéta Jeřábková.

 

Pojďte si ten zápas připomenout.

Ve čtvrtek 14. května 2020 v 18 hodin

živě na Facebooku Česká házená/Czech Handball.