2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.5.2020 otevřeno: 934 x

Jana Knedlíková přestupuje do norského Kristiansandu: "Chci se dál věnovat házené na vrcholové úrovni a každý rok v Lize mistrů je skvělá zkušenost."

Zkušená česká křídelnice po šesti letech v maďarském Györi Audi ETO KC odchází do nového angažmá. A změna je to pořádná. Z Maďarska míří Jana Knedlíková na sever. Dvouletou smlouvu podepsala v norském Vipers Kristiansand. Doplněn rozhovor.

 

 

Po šesti letech v Györu už byl čas na to, zkusit něco jiného? Vaše rozloučení s fanoušky bylo moc milé a srdečné. Vypadá to tak, že jste v Maďarsku byla spokojená. Jaké to bylo nastupovat za snad vůbec nejlepší ženský tým planety?

Během mého působení v Györu se v týmu vystřídalo mnoho hráček elitní úrovně, se kterými hrát a trénovat byla vždy obrovská výzva a zároveň potěšení společně s nimi dosahovat vytoužené cíle, pro které jsme každodenně tvrdě pracovali. Prožili jsme spolu mnoho pěkných, ale sem tam i těžkých momentů. Nejvíce se mi na Györu líbilo, že jsme vše dokázali zvládnout jako tým.


Které momenty – třeba která vítězství – v Györu jsou pro vás nejsilnějšími momenty, největšími zážitky?

Během šesti sezon v Györu jsem prožila spoustu krásných chvil, neboť každý samotný domácí zápas je zážitkem. Kulisa, kterou tam diváci vytvoří, je nezapomenutelná a přála bych každé házenkářce takovou atmosféru zažít. Pokud mám ale vybrat opravdu nejsilnější moment, tak tím je výhra v prodloužení ve finále Ligy mistrů a zároveň má vůbec první výhra v této soutěži.


Které důvody vás vedly k rozhodnutí pro přestup do Kristiansandu? Zvažovala jste i jiné možnosti?

Možností, ať už sportovních či osobních, jsem zvažovala více. Rozhodla jsem se házené dále věnovat naplno a na vrcholové úrovni. Po zvážení všech aspektů mi Kristiansand přišel jako nejlepší řešení a pochopitelně je obrovským pozitivem, že se ve Vipers znovu potkám s bývalými spoluhráčkami, se kterými jsem měla vynikající kamarádský i profesionální vztah.

 

Kristiansand je klub, který taky nastupuje v Lize mistrů. Po této stránce to tedy zřejmě bude další zajímavá zkušenost z práce ve špičkovém klubu? Navíc byste mohla nastupovat proti Györu?

Ano, Kristiansand poslední roky pravidelně nastupuje a i příští sezonu bude nastupovat v Lize mistrů. Samozřejmě je možné, že potkáme i Györ… To už ale budu hájit barvy Vipersu, kde se tak jako v každém jiném zápase budeme snažit o co nejlepší výsledek. Pochopitelně každý ročník v Lize mistrů je zajímavá zkušenost.

 

Foto: Györi Audi ETO KC

 

Jaký je váš pohled na severskou - norskou házenou? Čeká vás v tomto nějaká zásadnější změna?

Norská házená je specifická svou rychlostí a atraktivností. V Györu jsem měla možnost potkat se se spoustou norských hráček. Každá země má svoji specifickou mentalitu a na tu norskou, se po zkušenostech s těmito spoluhráčkami velmi těším.

 

Na sociálních sítích mohli fanoušci postřehnout, že těžkou maďarštinu se vám podařilo ovládnout. Bude norština další výzva nebo to bude o angličtině?

Jak se říká… Všechno špatné je k něčemu dobré. Když už nám tato sezona díky Covid19 skončila tak, jak skončila, tak se snažím využít čas a naučit se alespoň nějaké základy norštiny. Jsem toho názoru, že člověk by se měl alespoň snažit naučit jazyk v místě, kde žije. Zároveň si ale myslím, že v Norsku nebude problém si s angličtinou vystačit.

 

Foto: Györi Audi ETO KC

 

Jak se těšíte na život na severu? V Norsku je házená ohromně populární a i země je to k životu krásná, i když úplně jiná, než naše střední Evropa.

Sever mě láká jak po sportovní, tak osobní stránce. Skoro každý rok s přítelem do Skandinávie cestujeme. Těším se na nové sportovní zážitky, poznávání nových koutů Evropy i nového životního stylu.

 

Foto: Györi Audi ETO KC