2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.5.2020 otevřeno: 406 x

Daniel Kubeš povede bundesligový Nordhorn. „Tam jsem jako hráč dospěl, moc se těším na návrat,“ říká trenér reprezentace

V dresu tohoto týmu zažil krásné časy. Dvě úspěšné sezóny zakončené pátým místem v nejvyšší německé soutěži, ale především vítězství v prestižním evropském Poháru EHF po boku současného trenérského kolegy Jana Filipa. Teď se český reprezentační trenér Daniel Kubeš tohoto klubu vrací. Do nové sezóny povede HSG Nordhorn.

 

HSG Nordhorn - Lingen několik sezón v nejvyšší německé soutěži chyběl, hrál druhou německou ligu. Tuto sezónu bojoval tento tým opět mezi elitou v první bundeslize, ale bojoval o záchranu. K té mu nakonec tak trochu pomohla současná krize, v průběžné tabulce bundesligy byl totiž poslední. Soutěž tak družstvo udrželo a do nové sezóny jej povede nový trenér – Daniel Kubeš.

„Možností bylo ve hře více, ale pro mě bylo HSG od začátku tím místem, kam jsem chtěl. Chtěl jsem se vrátit do Nordhornu, hrál jsem tam, ke klubu mám pevný vztah a jsem rád, že to nakonec dopadlo. Opravdu jsem si velmi přál pro tuto organizaci pracovat,“ komentoval své nové angažmá Daniel Kubeš.

Z druholigového Emsdettenu se Kubeš jako trenér vrací tam, kde to jako hráč dobře zná. Do nejvyšší německé soutěže. „Co se týká házené, té sportovní stránky, je to pro mě posun dopředu. HSG zůstalo v první lize a pro mě je to tak velká výzva. Mám možnost pracovat s týmem první bundesligy. To je krok dopředu a krásný úkol,“ vyznal se Kubeš.

Jaké jsou vize klubu a týmové ale i trenérské ambice? „V dnešní době jsou vize a budoucí úkoly nejasné. Vše je hrozně nejisté a všichni se snaží tuto dobu hlavně nějak překonat. Pokud by byla normální doba, byl by hlavní kol jednoznačný – pokusit se dostat HSG sportovně na úroveň, která dobře obstojí v první lize. Tedy v prvé řadě soutěž zachránit a pak dál rozvíjet organizaci tak, aby se v první lize stabilizovala. To je určitě ten hlavní cíl. Dosáhnout toho, aby bylo HSG v první lize konkurenceschopné,“ zdůraznil Kubeš. 

Znovu připomněl, že jeho dvě sezóny v Nordhornu patří k těm nabitým pěknými vzpomínkami. A že i to přispělo k jeho rozhodnutí vrátit se do klubu jako trenér. „V Nordhornu jsem hrál v sezónách 2006/2007 a 2007/2008. Byly to dva skvělé roky. Tým byl nacpaný opravdu skvělými hráči a úžasně fungoval. Ohromně rád na to vzpomínám. Myslím si, že tam jsem jako hráč doopravdy dospěl. Také se nám podařilo vyhrát evropský pohár. To jsou věci, na které vzpomínám a těším se na svůj návrat na místo, kde jsem jako hráč dřív působil. Mám z toho opravdu radost a na tu práci se moc těším,“ dodal Kubeš.

 

Daniel Kubeš v dresu Nordhornu v sezóně 2007/2008.

 

A neméně se těší i na další zkušenost, kterou má on a český národní tým před sebou. I když momentálně trochu zastřenou současnou světovou pandemií. Tou je mistrovství světa v Egyptě. „Mám radost, i když nejradši bych tu radost prožil na hřišti a s našima klukama. Ale jsem rád za to, že jsme se dostali na další mistrovství. Doufám, že se uskuteční a že tam uděláme nějaký hezký výsledek,“ připomněl Kubeš skutečnost, že kvůli krizi tým nesehrál standardní baráž o postup na šampionát a o jeho účasti na mistrovství světa bylo rozhodnuto na základě výsledku z letošního mistrovství Evropy. „Doufáme v to, že se fanoušci budou radovat z našich zápasů. Bude to pro nás nová zkušenost. Na posledním mistrovství světa jsme byli v roce 2015, což už je nějaký pátek. Proto se moc těším a doufám, že se šampionát uskuteční,“ dodal Kubeš závěrem.