2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2020 otevřeno: 854 x

Kanonýr zápasu Kašpárek: Fanoušci nám pomohli, byli jsme jako v tranzu

Stanislav Kašpárek se střelecky v zápase se Severní Makedonií konečně pořádně chytil. Ale nebylo to jen o něm. „Důležitá výhra. Že to vyšlo mně, není až tak důležité, jako že jsme vyhráli. Vítězství jsme nutně potřebovali. Že se daří mně, Galošovi v bráně, nebo jiným hráčům je plus. Zásadní jsou dva body,“ komentoval výsledek skromně po zápase autor sedmi branek.


Kašpárkovi vyšel především úvod druhého poločasu, kdy skóroval šestkrát. „Konečně. První zápas jsem nic moc nepředvedl. Nedostával jsem do mých optimálních šancí. I spoluhráči teď hráli trochu více na mě a pomohli mi se do toho dostat,“ těšilo Kašpárka.

A střelecké sebevědomí a jistota rostly. „Za to mohli i fanoušci. Dostali nás do takového tranzu, že ani nevnímáme a hrajeme na hranici svých sil. Pak jde všechno daleko lépe,“ vysekl fanouškům podporu český kanonýr a dodal: „Když vám to padá, tak v tom chcete pokračovat. Ne že bych chtěl střílet za každou cenu, ale když jsem měl možnost, tak jsem toho využil, a nevnímal jsem ani horší pozici.“

 

 

Podle Kašpárka bylo klíčové, že Makedonci českému výběru neutekli. „Důležité bylo, že jsme se nechali uspat a neutekli nám třeba na pět gólů. Zápas jsme otočili a udržovali jsme náskok. Ke konci nám dali góly z přesilovky, ale naštěstí to Galoš zavřel,“ popsal Kašpárek.

V první půlce přitom Češi nastříleli jen devět branek, ve druhé jednou tolik. „V přestávce jsme si museli říct, co bychom měli hrát. To nám začalo vycházet. Oni pak sice změnili obranu, ale s tím jsme počítali. Hlavně jsme ale hráli více jako tým,“ zamyslel se Kašpárek, který se na hřišti postavil vedle jedné z nejlepších spojek současné házené. „Lazarov je samozřejmě legenda házené. Dvacet let se drží na top úrovni. Trenér v Szegedu mi pořád říká, ať se na něho dívám, že by chtěl, abych byl jako on. Kdybych se mu jednou přiblížil, tak bych moc rád,“ vyznal se Kašpárek, který teď ale myslí hlavně na úterní duel s Ukrajinou: „Věděli jsme, že skupina bude vyrovnaná, takže čekáme podobný zápas jako předchozí dva. Doufám, že fanoušci budou zase v takovém počtu a vytvoří nám domácí prostředí.“
 

Foto. Hana Vrbková/chf.cz