2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2020 otevřeno: 839 x

Řekli jsme si, že je to náš poslední poločas na turnaji, prozradil Zdráhala

Skvělý výkon Martina Galii ale i obrovské nasazení všech ostatních hráčů. Kombinace obojího dovedla český tým k veledůležitému vítězství. Jak to viděl trenér Kubeš a kapitán Zdráhala? „Galia přiváděl soupeře k zoufalosti,“ řekl trenér.

 

„Naši hráči dosáhli svých limitů, investovali do toho úplně vše. To, proč jsme vyhráli, mělo několik důvodů. Jeden z hlavních byl, že Martin chytal fantasticky. V úvodu druhé půle přiváděl soupeře úplně k zoufalosti," hodnotil po zápase výkon družstva opírající se o brankáře Galiu jeden z českých trenérů Daniel Kubeš.

 

Foto: EHF

 

Podle kapitána týmů, pětibrankového Ondřeje Zdráhaly se navíc ukázalo, že český tým umí hrát pod tlakem. "V prvním poločase jsme ještě byli trochu nervózní, na některých hráčích to bylo vidět. Ale o poločase jsme si v šatně řekli, že je to pro nás poslední poločas na turnaji. Pokud bychom prohráli, proti Ukrajině už by zápas neměl žádný význam. Teď jsme znovu ve hře. Trochu nás mrzí první porážka, ale proti Ukrajině musíme vyhrát,“ hlásí odhodlaně český kapitán.

 

Foto: Ivo Dudek/chf.cz

 

Trenéra Kubeše potěšilo především nasazení a odvaha kanonýrů. „Jsem strašně rád za to, že jsme hráli odvážně. Tomáš Babák, Ondra Zdráhala a Standa Kašpárek hráli hrozně odvážně. Jsem šťastný, že jsme to chtěli víc než Makedonci," dodal Kubeš.

I Zdráhala pak připomněl úhelný kámen dnešního úspěchu. „Martin Galia zachytal vynikající zápas, bez něj bychom nevyhráli. Ale celkově jsme hráli mnohem klidněji. I když jsme prohrávali, i když jsme vedli, pořád jsme hráli naši hru. Proti Rakousku to tak nebylo, posledních deset nebo patnáct minut jsme hráli zbrkleji,“ porovnával Zdráhala a povzbudivě dodal: „Mladí hráči si musí srovnat v hlavě, je teď na nich leží daleko větší tíha než dřív. Proti Ukrajině budeme hrát ještě lépe, vyhrajeme a postoupíme ze skupiny.“

 

Foto: Ivo Dudek/chf.cz

Foto: EHF