2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2020 otevřeno: 691 x

Legendární Galia: Je to úžasné vítězství! Takhle musíme hrát. Na krev až do konce!

Český brankář zase svůj tým podržel. Martin Galia znovu předvedl, že dokáže svůj tým proti makedonskému protivníkovi podpořit skvělým výkonem a za zpevněnou českou obranou pomohl Čechům vychytat důležité vítězství.

 

„Jsme šťastní. Jak úžasní byli kluci na hřišti, jak úžasní byli lidi v publiku, tak úžasné je to vítězství. Bez něho by bylo dneska po turnaji a jsme za to hrozně šťastní,“ radoval se po zápase nejlepší hráč zápasu Martin Galia.

V zápase vychytal čtrnáct střeleckých pokusů ze sedmatřiceti střel, jeho úspěšnost se tak přiblížila ke čtyřiceti procentům. „Ale těch zákroků mohlo být víc, snad čtyři balony jsem si tam hodil,“ hodnotil se po utkání Galia kriticky a dodal: „Určitě jsem se ale týmu snažil pomoct a jsem hrozně rád, že jsme to zvládli.“

 

 

Českému týmu se už v první půli vedlo výrazně lépe než v pátek, po přestávce se ale defenziva ještě zpevnila a Makedonce český výběr dostal pod tlak. Co zaznělo v šatně o přestávce? „Já do kabiny nechodím. Jak znám trenéry… Měli jsme před sebou dalších třicet minut a v házené je to rychlé. Během minuty můžete dát klidně tři branky! Myslím, že jsme do druhé půle vstoupili dobře a myslím, že hlavně na konci jsme měli víc sil než Makedonci,“ řekl Galia.

 

 

Rozhodla tedy větší psychická síla? To, že český tým víc chtěl? „Psychika v tu chvíli možná souvisí s tou silou. My jsme šli na krev, oni taky. Na konci jsme měli víc síly. Oni měli i štěstí, ale i my jsme taky dali pár branek se štěstím. Takhle musíme hrát. Na krev a až do konce,“ uzavřel zkušený gólman.

 

Za ocenění pro nejlepšího hráče zápasu daruje výrobce čerpadel společnost Grundfos čistou vodu dítěti v Etiopii, čímž zásadně pomůže zlepšení jeho životních podmínek.

Foto: EHF