2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.1.2020 otevřeno: 1442 x

Dorostenci drželi Francii pod tlakem, prohráli o branku

Dorostenci zahájili nový kalendářní rok na palubovce výborně. V Plzni vzdorovali favorizované Francii, podlehli nejtěsnějším rozdílem. Třináct branek v zápase nastřílel Lukáš Mořkovský. Odveta se hraje v úterý odpoledne.


Český nástup do utkání byl skvělý. Přestože francouzská obrana byla vysunutá hluboko do hřiště a francouzské spojky držely české hráče téměř na polovině hřiště, domácí házenkáři rychle vedli 2:0, 4:2 a za stavu 7:4 Francouzi žádali oddechový čas. To Francouze probudilo a když vyrovnali na 8:8, šli se poradit zase Češi. Pak se skóre tahalo. Český tým sice opakovaně překlopil vedení na svou stranu, do šatny šli o poločase přece jen o branku ne lepší, ale šťastnější, Francouzi.

Vstup do druhého poločasu opět vyzněl pro český tým. Domácí rychle otočili skóre a ujali se vedení 19:17, bylo to však jako na houpačce. Francouzi znovu zatlačili, krok srovnali (19:19) a obě družstva se pak přetahovala o minimální vedení. Patnáct vteřin před koncem bylo skóre vyrovnané 30:30, Francouzi však v oddechovém čase připravili závěrečnou akci zápasu a duel, jemuž by slušela remíza, dovedli k nejtěsnějšímu vítězství.

 

Česká republika - Francie 30:31 (13:14)

Sestava a branky České republiky: Bartoš, Michálek, Trunda, Voleník, Rakouský 5/2, Patzel 4, Rumian 1, Mořkovský 13, Choleva 1, Bajer 1, Havran 1, Bolehovský, Rychal, Fiala 2, Mazurek 1, Ježek 1.
Nejvíce branek Francie: Vincent 8, Discamps 6, Capelle 4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2. Vyloučení: 4:2.

 

Odvetné utkání můžete vidět v úterý 7. ledna v 15.30 - Hala Lokomotiva v Plzni.

 

Nominace pro přípravný kemp a dvojutkání s Francií v Plzni 3. – 7. ledna 2019

Pavel BAJER (HC ROBE Zubří), Patrik BARTOŠ (SKP Frýdek-Místek), Štěpán FIALA (HC ROBE Zubří), Matěj HAVRAN (HC ROBE Zubří), Mathias CHOLEVA (TJ Sokol Ostrava), Zdeněk JEŽEK (HC Dukla Praha), Leonard KAPLAN (Talent ŠKODA JS Plzeň), David MAZUREK (HC ROBE Zubří), David MICHÁLEK (TJ Rožnov p R.), Lukáš MOŘKOVSKÝ (HC ROBE Zubří), Jonáš PATZEL (HC Dukla Praha), Jiří RAKOUSKÝ (HC Dukla Praha), Jakub RUMIAN (Cement Hranice), Ladislav RYCHAL (Talent ŠKODA JS Plzeň), Ondřej VOLENÍK (SKP Frýdek-Místek), Jan BOLEHOVSKÝ (HC Dukla Praha), Jan Trunda (Vfl Gummersbach), Karel ČEPICA (HC ROBE Zubří).
 

 


 

 

 

Foto: Hynek Sladký