2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.11.2019 otevřeno: 840 x

Dorostenky v Polsku porazily Bělorusko

Po těsné páteční prohře v zápase s Dánskem české dorostenky skvěle zvládly utkání proti Bělorusku, které vyhrály o šest branek.

 

České dorostenky ve druhém zápase na turnaji v Polsku zdobila kolektivní hra a velká bojovnost. I díky tomu si už v prvním poločasu svěřenkyně Michala Červenky vypracovaly pětibrankové vedení 14:9 a ve druhé půli si bezpečný odstup udržely. V utkání pak v konečném součtu vyhrály rozdílem šesti gólů 26:20.

„Myslím si, že to byl dobrý zápas. Splnily jsme pokyny, které jsme si daly v šatně a s výkonem celého týmu jsem moc spokojená,“ řekla Natálie Kuxová, nejlepší hráčka pátečního duelu a Denisa Holeňáková, nejužitečnější hráčka sobotního duelu, doplnila: „Do zápasu jsme nastoupily dobrou a tvrdou obranou. Na začátku jsem se soupeřem tahaly, ale ke konci prvního poločasu jsme dokázaly soupeři odskočit, ve druhém poločase se nám dařily dobré kombinace a zaslouženě jsme vyhrály. Hned v momentu, kdy Bělorusky změnily obranu, trošku nás to překvapilo, byly jsme zmatené. Ale když jsme se rozkoukaly, dokázaly jsme skórovat.“

Na závěr turnaje se Češky utkají v neděli od 12 hodin s domácím Polskem. „Doufám, že proti Polkám předvedeme ještě důraznější obranu, bude to potřeba,“ Kuxová.