2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.11.2019 otevřeno: 769 x

Na závěr chebského turnaje Češky podlehly Rakousku, skončily druhé

Vyrovnaný duel měl tentokrát šťastný konec pro soupeřky českého týmu. V posledním zápase turnaje O štít města Chebu Češky prohrály s Rakouskem o dvě branky 24:26.

 

Češkám nevyšel ideálně už úvod zápasu, po celý první poločas dotahovaly ztrátu na soupeře a do vedení se dostaly až v samotném závěru první půle, kdy si do šaten nakonec nesly jednobrankový náskok 11:10. V úvodu druhé třicetiminutovky se situace obrátily a dotahovat musely naopak Rakušanky (13:10, 15:13). Vyrovnat se Rakousku podařilo na počátku závěrečné desetiminutovky, kdy skóre převrátily opět na svou stranu a přestože Češky ještě znovu vyrovnaly na 24:24, poslední dvě branky padly do jejich sítě a z utkání tak odešly poraženy poměrem 24:26.

Závěrečná turnajová porážka také zapříčinila, že český výběr neobhájil loňské vítězství na tomto turnaji a umístil se až na druhém místě právě za vítězným Rakouskem.

 

O štít města Chebu: Česká republika – Rakousko 24:26 (11:10)

Sestava a branky českého týmu: Mučková, Novotná, Kudláčková - Ryšánková 2, Konečná 1, Mika, Kvášová 1, Polášková 2, Kordovská 3, Jungová, Pokorná, Andrýsková, Hurychová, Šustková 2, Franková A. 2, Zachová 2, Jeřábková 6, Malá 3.
Nejvíce branek Rakouska: Scheffknecht 12, Kovacs 6, Schlegel 3, Ivancok 3.
Rozhodčí: Frieser, Haramul. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1150.

 

Markéta Jeřábková, spojka české reprezentace: „S Rakušankami se potkáváme často, mají nám co vracet, takže jsem věděly, že do toho půjdou na sto procent. Nemůžeme se vymlouvat na to, že je to třetí zápas. Byl to třetí zápas i pro ně. Dělaly jsme chyby v útoku i přechodu, máme se z čeho poučit. Házená je hlavně týmový sport, takže individuální ocenění nemá takový význam. Skončily jsme na druhém místě, takže radost nemůže být až taková. Záleží hlavně na výsledku týmu. Tento turnaj má velikou tradici, jsme rády, že ho hrajeme doma a užíváme si ho.“

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Příčinou této prohry je špatně zahraných posledních deset minut. Zbrkle a svými chybami jsme ztratili několik míčů, nedá se tak ani říct, že by nás soupeřky dostaly pod nějaký tlak. V obraně se nám nepodařilo ubránit jednu hráčku, která to silou a tvrdou hrou zlomila v posledních třech rozhodujících brankách. Nejsem moc spokojený s tím, že se nám tento zápas nepodařilo uhrát lépe. Posledních deset minut bylo takticky špatně zahraných, to by se nám nemělo stávat. Tento turnaj neberu jako celek. Hledím na jednotlivé zápasy. Je to příprava, v každém zápase jsme měli jiné cíle. V některých se nám to podařilo plnit, v některých ne. Ale vyhrát turnaj byl jeden z cílů, kterého jsme nedosáhli. Dařilo se nám v rychlém útoku, ve včerejším zápase celém, v některých poločasech se nám dařila i naše obrana. Slabší byla spolupráce v útoku a přesilovky nebyly dobré. Ale na tom se pracuje, měli jsme tu nové hráčky, snažili jsme se zapojit co nejvíce nových hráček.“