STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
Sponser

22.11.2019 otevřeno: 724 x

Dorostenky vzdorovaly Dánsku, nakonec těsně prohrály

České dorostenky bojují na turnaji v Polsku. Na úvod klání vyzvaly silné Dánsko a po vyrovnaném boji podlehly tříbrankovým rozdílem.

Meinárodní turnaj v Polsku: Česká republika – Dánsko 22:25 (11:12)

Dánská házená je pojem a svou kvalitu má již v dorostenecké kategorii. České házenkářky pětapadesát minut držely s favorizovaným Dánskem krok, kvalitním bojovným výkonem se držely v kontaktu se soupeřem, až v samotném závěru v poslední pětiminutovce individuálními chybami v obraně a neproměněním vyložených šancí dovolily soupeři rozhodnout utkání v jeho prospěch a v souboji podlehly poměrem 22:25.

„Na začátek turnaje bylo Dánsko hodně těžký soupeř. Čekaly jsme od něj rychlou severskou házenou. V útoku se nám dařilo. Holky dávaly góly a obrana fungovala jak měla,“ komentovala vývoj zápasu Michaela Malá a Anita Poláčková ji doplnila: „Myslím, že s vývojem druhého poločasu můžeme být spokojené. Útok našeho družstva byl velmi dobrý, můžeme být spokojeni. Ano, byly tam chyby, ale to k tomu patří.“

V sobotu od 16 hodin se český tým utká s Běloruskem. Utkání můžete sledovat žvě zde.