2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.10.2019 otevřeno: 1164 x

Junioři v odvetě prohráli se Švýcary o dvě branky

Odvetné utkání proti Švýcarsku zvládli čeští junioři výrazně lépe než první duel. V souboji s Švýcary sice znovu podlehli, tentokrát ale jen dvoubrankovým rozdílem.

 

Švýcarsko – Česká republika U21 28:26 (15:14)

Tentokrát to byl vyrovnaný souboj, který jen těsně zvládli lépe juniorští házenkáři Švýcarska. Češi drželi krok se soupeřem po celé utkání, o poločase ztráceli jednou branku. Ve druhé půli přišel ofenzivní výpadek a Švýcaři začali zápasu opět mírně dominovat. Na konci Češi zaostali za soupeřem jen o dva góly.

„Dnes jsme podali zodpovědnější a soustředěnější výkon, obstáli jsme i takticky. Je dobře, že nás Švýcaři prověřili v obraně šest na sedm, v obraně šest na šest jsme dokázali přehrát, až pak se Švýcaři chytli. Tato zkušenost pro nás může být užitečná v jiných důležitých zápasech,“ mínil pozitiva lépe fungující defenzívy druhý z trenérů týmu Pavel Hladík. Kriticky ale dodal: „Bohužel jsme vypadli střelecky ve druhém poločase. S obranou můžeme být spokojení, víc jsme fungovali jako tým, víc jsme se rvali. Ve druhém poločase jsme ale v desetiminutovém úseku dali jeden gól a to je v takovém zápase a ještě venku problém. Oproti pátku je to ale obrovský posun. To, co, jsme si řekli u videa, to fungovalo. A to je pozitivní.“

Trenér Pavel Pauza pak zmínil, že v další práci bude tým pracovat právě na zlepšení obrany. „Včerejší zápas byl velmi nepodařený, špatný byl výkon i náš herní projev. Sobotní zápas se už trochu blížil tomu, jakou hrou bychom se chtěli prezentovat. Ale představu o zápasech jsem měl jinou, ne, že 40 minut budeme trénovat obranu 6:7. Ale i tak to pro naši obranu byla škola. V tomto směru nás to snad posune dál a v prosinci v Brně budeme pracovat na obraně. Tu musíme zlepšit, i když tam byly momenty, se kterými jsem byl relativně spokojený. Opravdu spokojený ale budu, až začneme vyhrávat!“ zhodnotil kriticky Pauza.


Sestava a branky České republiky: Mizera 2, Votava - Březina 2, Dojčinovič 2, Flajsar J. 4, Flajsar R., Gregorovič, Holubec 3, Knittle, Krušberský, Kupa 3, Musálek 1, Piroch 2, Říha, Škalda 1, Souček 1, Trkovský 5.