2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.10.2019 otevřeno: 690 x

Martin Galia odehrál 200. reprezentační zápas. „Doufám, že ještě nějaké přidám," říká

Nebylo to šťastné utkání, přesto bylo to dvousté v jeho reprezentační kariéře. A to zvažoval, že kvalifikační zápas proti Bosně v Ostravě bude jeho poslední. Teď Martin Galia, jednoznačně nejzkušenější hráč omlazeného reprezentačního výběru, v němž několik hráčů zapsalo svůj vůbec první reprezentační start, bojoval s českým týmem v přípravě proti Švýcarsku. I tak Češi prohráli vysoko 25:35.

 

Jak hodnotíte vy jako vůbec nejzkušenější hráč sestavy dnešní utkání?

Prvních čtyřicet minut bylo z naší strany velmi kvalitních. Potom jsme se dopustili několika technických chyb a Švýcaři nás trestali. Vyzdvihl bych ale zapracování nových mladých hráčů v zápase. Předvedli velmi dobrý výkon.

 

Co tedy zlepšit do zítřejší odvety?

Určitě se musí zlepšit koncentrace, tu musíme udržet po celých šedesát minut. To je nezbytné.


Jak těžké je pro tým zastoupit tolik důležitých absencí na poslední chvíli?

Bohužel. To je sport, ve sportu se to stává. Den před zápasem může někdo onemocnět nebo se zranit. Na to si musíme zvyknout. Musíme se na to připravit a tu adekvátní kvalitu nahradit.


Dnes jste vy sám odehrál dvoustý zápas v reprezentaci. Co pro vás tato meta znamená?

Začínal jsem v národním týmu před devatenácti lety. Tehdy se mi ani nesnilo, že bych za něj mohl odehrát dvě stě zápasů! A doufám, že ještě nějaké přidám.


Co byste po dnešním utkání vzkázal fanouškům?

Děkujeme za podporu, dostal jsem řadu SMSek. Lidé se na zápas koukali a já jim vzkazuji, aby nám fandili dál a přijeli nás podpořit na mistrovství Evropy.