2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.9.2019 otevřeno: 913 x

České dorostenky v přípravě dvakrát těsně podlehly Polsku

V reprezentační přestávce nastoupily české dorostenky ke dvěma přípravným duelům na území Polska. Z obou duelů odešly těsně poraženy, přesto je taková zkušenost pro rozšiřující se český výběr podle trenéra Michala Červenky nedocenitelná.

 

Téměř totožné průběhy co do vývoje skóre měly oba víkendové zápasy dorostenek v Polsku. „Vyrovnaný první poločas s fází, v níž jsme vedli. Soupeř pak otočil skóre těsně před přestávkou. Po ní vyrovnání a vzápětí odskok soupeře na rozdíl 4-5 branek, naše vzepětí, vyrovnání a boj do posledních chvil. V nich přišly neproměněné šance, jednoduché chyby a naše svěšené hlavy,“ popisoval na úvod ve zkratce Červenka.

Ví, kde byla v sobotním utkání největší slabina českého výběru. „V sobotu nám srazilo vaz velké množství jednoduchých ztrát míče a neproměněné šance. Přidal se k nim i pomalý návrat do obrany. Opírali jsme se tak o koncentrovanou obranu, která nás držela ve hře. Soupeř tak střílel branky po našich technických chybách, a to hlavně z trháků. Dodejme, že téměř pro polovinu kádru byla obě utkání jejich první vážnou mezistátní prověrkou, a tak se nemůžeme divit, že hráčky zaplatily nováčkovskou daň,“ zmínil další proměnnou českého výkonu Červenka.

Co se změnilo v neděli? „Daleko lépe jsme pokrývali rychlé útoky soupeře, bohužel se našlo v naší obraně více hluchých, především nedůrazných, míst. Nemohli jsme se o ní opřít, a proto se nám dotahovalo obtížněji. S čím jsme se potýkali opakovaně, byla velmi špatná koncovka z prostoru brankoviště, a to i z těch nejvyloženějších šancí – v obou zápasech dohromady jsme mimo jiné neproměnili pět sedmiček! Byla to velká škoda, protože v obou zápasech jsme si dokázali vytvořit velké množství dobrých střeleckých příležitostí,“ litoval český trenér.

Přesto závěrem vyzdvihl i pozitiva: „Na výkonech hráček budeme hledat to pozitivní. Naším cílem je najít další vhodné typy do našeho kádru a rozšířit jej. V tom budeme pokračovat a bez zkušeností z podobných mezistátních zápasů, ověření výkonnosti proti soupeřům ze zahraničí, se neposuneme. Proto jsme za takovéto měření sil rádi, posunuje hráčky dál,“ uzavřel Červenka.

 

Polsko – Česká republika 26:23 (11:10), sobota 28. září

Sestava a branky: Poláčková, Spurná – Kubálková 1, Königová, Smějová 2, Farářová 2, Drozdová 2, Zimová 2, Fleková 1, Kuxová 1, Prašivková 2, Holeňáková 3, Štipčáková, Cholevová 7, Krejzlíková

 

Polsko – Česká republika 27:26 (14:12), neděle 29. září

Sestava a branky: Poláčková, Spurná – Kubálková 3, Königová, Smějová 2, Farářová 1, Drozdová 2, Zimová, Fleková 3, Kuxová 4, Prašivková 3, Holeňáková 4, Štipčáková, Cholevová 4, Krejzlíková

 

Foto: Ilona Hapková