2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.9.2019 otevřeno: 1179 x

Ohlasy z Makedonie: Komorní prostředí, skvělí čeští fanoušci a neproměněné šance

Češky ze Skopje přivezou dva cenné kvalifikační body a sympatický gólový náskok. Po utkání v Severní Makedonii pro české fanoušky důležitý duel zhodnotily kanonýrky Markéta Jeřábková a Dominika Zachová.

 

Shodně nastřílely po sedmi brankách. Spolu s Ivetou Korešovou byly střeleckými tahounkami kvalitního střeleckého výkonu českého týmu. I když v první půli se i Jeřábková střelecky místy trápila. „Připravovaly jsme se na zápas od čtvrtka, nečekaly jsme, že to bude něco lehkého a to se i potvrdilo. Do 40. minuty jsme se tahaly, pak jsme jim naštěstí odskočily a v červnu se ukáže, jestli výhra o osm branek bude dostačující. V prvním poločase jsem měla hodně špatnou střelbu. Pak tam ve druhém poločase něco napadalo, dohromady s holkama se nám střelba zlepšila a uklidnily jsme se, nakonec to tak dopadlo příznivě pro nás,“ těšilo Markétu Jeřábkovou.

 

 

Spolu se Zachovou se shodly, že mají za sebou skutečně náročný souboj. „Bylo to těžké utkání. Soupeřky se čtyřicet minut držely, pak jsme naštěstí odskočily a výsledek je pro nás přijatelný. Uvidí se ale pak v odvetě v červnu, na co to bude stačit,“ řekla Zachová a doplnila: „Dneska jsme to jako tým zvládly. Splnily jsme cíl, který jsme pro začátek sezóny měly - máme čtyři body a to je pro další vývoj kvalifikace velmi důležité.“

 

V Severní Makedonii známé bouřlivou atmosférou, se kterou se v zápasech musí soupeři potýkat, nakonec Češky oproti očekáváním sehrály zápas před téměř prázdnými tribunami. Domácí fanoušci svůj tým ani nepodporovali a slyšet tak byla především skupina českých příznivců. „Děkujeme fanouškům, kteří nám vytvořili takřka domácí prostředí. Na to, jak hala vypadá a jaká je její kapacita, tady byla dost komorní atmosféra, ale my jsme si s tím poradily a myslím, že to bylo plus pro nás,“ řekla Jeřábková.

 

S dosavadními výsledky kvalifikace je pak spokojený i trenér Jan Bašný. „Výsledkový cíl tohoto týdne byl vyhrát oba zápasy. Jsem spokojený s tím, jak se hráčky na oba zápasy připravovaly. Výhra doma s Portugalskem byla skoro povinnost, to, že jsme vyhráli v Makedonii, může být ale velmi důležité. A to, že jsme vyhráli o hodně, to může být také klíčové. U nás tak panuje spokojenost. Držíme dvě výhry, z toho jednu na palubovce týmu, se kterým můžeme bojovat v červnu o postup. Doufáme ale, že bude rozhodnuto dřív,“ doplnil po zápase Bašný.
 

 

 

Tabulka kvalifikační skupiny 5

  Tým z. v. r. p. skóre rozdíl b.
1. Švédsko 2 2 0 0 73:45 28 4
2. Česká republika 2 2 0 0 68:49 19 4
3. Severní Makedonie 2 0 0 2 55:72 -17 0
4. Portugalsko 2 0 0 2 39:69 -30 0