2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.9.2019 otevřeno: 520 x

Češky se v Severní Makedonii dnes poperou o další kvalifikační body

České házenkářky po domácím vítězství nad Portugalskem vstupují do druhého kvalifikačního souboje. Tentokrát jsou jim na jihovýchodě Evropě protivníkem ambiciózní Severomakedonky, které Češkám na uvítanou nepřipravily zrovna nejlepší podmínky. Sledujte živě na ČT Sport.

 

Tým Severní Makedonie do kvalifikace vstoupil zápasem ve Švédsku ve čtvrtek večer. Na původně favorizovaných Seveřanek prohrály 26:35. „Zápas jsme samozřejmě viděli, máme jej zanalyzovaný. Není tam větší rozdíl oproti jejich zápasům z května a června, podle kterých jsme se připravovali dosud. Chybí jim dvě hráčky, jinak je organizace hry stejná,“ řekl český trenér Jan Bašný a popsal silné stránky makedonské hry: „Je to tým, který má mnohem kvalitnější ofenzívu než defenzívu, kvalitní spojky a výbornou spolupráce s pivotem. To jsou atributy, které využívají k tomu, by dávali hodně gólů. Zároveň jich ale hodně dostávají. Naše taktika tak bude eliminovat jejich útočné zbraně a hrát stejně, jako všechny ostatní týmy. Tedy nastřílet kolem třiceti gólů. S těmi bychom mohli vyhrát. S třiceti obdrženými góly to bude těžké.“

Český tým měl s dlouhým cestováním na samotnou přípravu na utkání jen málo času. Absolvoval dva společné tréninky, mnoho času ale věnoval videopřípravě a taktickým poradám. „Nebylo tolik času, abychom výrazně pracovali na nějakých našich nedostatcích po zápase s Portugalskem. Měli jsme jen dva tréninky, z toho ten čtvrteční byl spíše regenerační. Pak jsme se museli rovnou začít připravovat na zápas s Makedonkami. Myslím, že teoreticky jsme na ně připravení dobře, máme za sebou několik video analýz,“ potvrdil Bašný.

Jeho tým se na jihu Evropy ale musel vypořádat i s velmi nepříjemnými podmínkami, které jim připravili domácí hostitelé. „Podmínky nejsou ideální. Velký problém nastal, když jsme přijeli kolem půl jedné v noci z letiště a zjistili jsme, že voda v hotelu není pitná a organizátoři nebyli schopní nám vodu zajistit, ani jsme si ji nemohli nikde koupit. Museli jsme taxíkem jet pro vody a holky se do postele dostaly dost pozdě,“ popisoval Bašný a popisuje i další nedostatky, ale dodává, že tým se s podmínkami musí poprat: „Problém s pitnou vodou je pořád. Hotel také není ideální, snad v žádném pokoji nefunguje nic, jak má. Buď teče jen horká voda nebo nefunguje toaleta nebo otevírání oken. Navíc je ve velmi rušné části města u čtyřproudové výpadovky, nedá se jít nikam ven a do haly je to půl hodiny cesty. V tomto to není ideální. To jsou ale věci, se kterými se musíme vyrovnat a není to to, co by nás mělo výrazněji rozhodit.“

Zkušený trenér nakonec dodává i jednu zásadní výhodu, se kterou může český tým kalkulovat: „Oproti domácím máme výhodu – hráli až ve čtvrtek a domů cestovali až v pátek. Na přípravu a regeneraci po zápase ve Švédsku mají o den méně než my,“ dodal Bašný.

Český tým v úvodním zápase porazil Portugalsko poměrem 31:20. Proti Severní Makedonii nastoupí Češky v kvalifikačním duelu sobotu 28. září 2020 v 18 hodin. Utkání mohou fanoušci sledovat živě v přímém přenosu ČT Sport.

 

Nominace pro přípravný kemp a kvalifikační utkání EHF EURO 2020 22. – 29. září 2019:

Brankářky: KUDLÁČKOVÁ Petra (Kristianstad Handball Klubb, SWE), NOVOTNÁ Sabrina (DHK Baník Most), SATRAPOVÁ Lucie (Issy Paris Hand, FRA)

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (Frisch auf Göpingen, GER), KONEČNÁ Michaela (DHC Sokol Poruba), ANDRÝSKOVÁ Veronika (DHC Sokol Poruba)

Pravé spojky: HRBKOVÁ Michaela (Frisch auf Göpingen, GER), HURYCHOVÁ Markéta (Zaglebie Lubin)

Levé spojky: JEŘÁBKOVÁ Markéta (ÉRD HC, HUN), KORDOVSKÁ Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER), KVÁŠOVÁ Hana (Sokol Písek/Jiskra Havl. Brod)

Střední spojky: KOREŠOVÁ Iveta (Thüringen HC, GER), MARČÍKOVÁ Šárka (SG H2Ku Herrenberg, GER), MALÁ Veronika (Issy Paris Hand, FRA)

Pravá křídla: KNEDLÍKOVÁ Jana (Györ Audi ETO KC, HUN), ZACHOVÁ Dominika (DHK Baník Most)

Levá křídla: MIKA Kristýna (Truchtersheim HB, FRA), ŠUSTKOVÁ Jana (DHK Baník Most)