2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.9.2019 otevřeno: 875 x

Dorostenecké reprezentantky jedou k přípravným zápasům do Polska

Reprezentační přestávku využívají naplno i české dorostenky. Ve stínu ženského národního týmu se připravovaly ve Velké Bystřici a ve středu v Olomouci fandily starším reprezentačním kolegyním v zápase proti Portugalsku. Teď míří k přátelským soubojům do Polska.

 

Před dvojicí víkendových přátelských utkání v Polsku se dorostenecký výběr sešel na srazu ve Velké Bystřici. „Na šesti trénincích před odjezdem připomínáme hlavní pilíře naší hry, snažíme se zdokonalovat to, co nás dovedlo mezi účastníky MS příští rok v Číně,“ vysvětlují trenéři českého výběru Michal Červenka a Ilona Hapková.

„Vycházíme z poznatků, který nám nabídly prázdninové akce. Ty jsme v trenérském štábu podrobili pečlivému rozboru. Na jeho základě jsme si pak mohli říct, kde nás nejvíce tlačí bota, na čem pracovat, co změnit, co přidat, v čem nejsme efektivní. V neposlední řadě nám to posloužilo i jako analýza herních výkonů jednotlivých hráček,“ připomněli prázdninový společně strávený víc než měsíc trenéři a Červenka dodává: „Právě na tomto základě chceme dále hledat nové typy pro doplnění stávajícího kádru. Našli jsme jasné spolehlivé tahouny, našli jsme i hráčky, od kterých jsme čekali více. A právě těm budeme chtít určitě zvýšit na jejich postech konkurenci. Myslím si, že možnosti a varianty na to v širší nominaci máme.“

 

 

Úspěšný tým, který o prázdninách na EHF Championship v Itálii vybojoval prvenství, byl pozván n zápas v Olomouci, kde byly mladé házenkářky a jejich realizační tým oceněni prezidentem ČSH Jaroslavem Chvalným a generální sekretářkou ČSH Šárkou Drozdovou. „Toto pozvání tak ovlivnilo nominaci na tento sraz. Proto původní nominace na akci byla stejná jako v létě. Nakonec do ní promluvila zranění, nemoci i studijní povinnosti. Díky nim se postupně omluvily Srpová, Lásková a Holečková. Přidaly se nově pozvané Rechová a Krbcová. Zdravotní stav neumožnil vyjet do Polska Vostárkové, Daňkové a Malé. I díky tomu s sebou na zkušenou vezeme zcela novou brankářskou dvojici Polášková, Spurná, na pivotu dostane šanci Zimová, mezi spojkami Štipčáková a vpravo dáme prostor levačkám Krejzlíkové s Farářovou,“ shrnul závěrem nominaci pro přípravný duel Michal Červenka.

 

Nominace pro přípravný kemp a dvojzápas s Polskem 23. - 29. září 2019:

FARÁŘOVÁ Anežka (1. SC Bohumin´98), DROZDOVÁ Lucie (DHC Plzeň), KONIGOVÁ Kristýna (TJ Sokol Lázně Kynžvart), KUBÁLKOVÁ Klára (DHK Zora Olomouc), POLÁKOVÁ Marie (Jiskra Havlíčkův Brod), SMĚJOVÁ Michaela (TJ Tatran Bohunice), FLEKOVÁ Lucie (SHK Kunovice), HOLEŇÁKOVÁ Denisa (DHC Slavia Praha), CHOLEVOVÁ Charlotte (Sokol Ostrava Zábřeh), KUXOVÁ Natálie (DHK Zora Olomouc), PRAŠIVKOVÁ Markéta (Sokol Poruba), SPURNÁ Šárka (DHK Zora Olomouc), POLÁČKOVÁ Anita (DHK Zora Olomouc), KREJZLÍKOVÁ Eliška (DHK Zora Olomouc), ŠTIPČÁKOVÁ Veronika (SHK Velká nad Veličkou), ZIMOVÁ Adéla (DHC Slavia Praha).

 

Program přípravných zápasů

Polsko – Česká republika – sobota 28. 9. 2019 v 17 hodin
Polsko – Česká republika – neděle 29. 9. 2019 v 11 hodin