2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.9.2019 otevřeno: 627 x

Kapitánka Korešová: Vědely jsme, že musíme být trpělivé. Jsem šťastná, že jsme to zvládly!

České reprezentantky vybojovaly ve středu večer úvodní vítězství kvalifikačních bojů o postup na EHF EURO 2020. Českou hru opět dirigovala zkušená česká kapitánka Iveta Korešová. Těšilo ji především to, že se tým řídil taktickými pokyny, hrál trpělivě a pak ukázal svou sílu. Teď už Korešová se spoluhráčkami směřuje veškerou pozornost na souboj s Makedonií.


Skvělé a vysoké vítězství. Jak jste s výsledkem a výkonem týmu spokojená?

Spokojenost je samozřejmě veliká. Byla to trochu povinnost, vstup do kvalifikace jsme ale zvládly dobře. Věděly jsme, že vítězství se nebude rodit lehce, že se Portugalky dokáží držet i s dobrými týmy třeba čtyřicet, padesát minut. Před zápasem jsme si proto řekly, že musíme být trpělivé. Portugalky se pak držely první poločas, ve druhém jsme na ně vlétli a zvládly jsme to.

 

Po delší době jste hrály v Olomouci. Diváci skvěle fandily, dokonce se rozvlnily mexické vlny. Jak vám to pomáhalo?

Bylo to super! Diváci nás hnali dopředu, byla skvělá atmosféra a před takovou kulisou se hraje skoro samo.


Teď je na programu druhý zápas proti Makedonii. Může vám tento úvodní výsledek pomoci alespoň po psychické stránce?

Tohle byla pro nás trochu povinnost. Věděly jsme, že pokud chceme postoupit ze skupiny, musíme nad Portugalskem vyhrát. To jsme dokázaly vysokým rozdílem. Teď můžeme jet do Makedonie s trošku větším klidem. Myslím, že tam nás určitě nebude čekat lehké utkání. Atmosféra tam bude bouřlivá a musíme se na to dobře připravit.

 

Trenér Bašný již dříve řekl, že utkání v Makedonii může být pro vývoj kvalifikace klíčové, souhlasíte?

Taky si to myslím. Musíme být realisté, Švédky budou určitě první nebo druhé, takže s tím musíme počítat. My se musíme poprat o to druhé postupové místo a myslím, že to bude právě souboj s Makedonií.

 

Po zápase jste převzala ocenění pro Házenkářku roku. Jak toto ocenění vnímáte? Potěšilo vás?

Každá cena hrozně potěší. Ocenění se vyhlašovalo již v červnu v Ostravě, nemohla jsem se ale zápasu zúčastnit. Jsem ráda, že jsem tak cenu převzala tímto způsobem a že to bylo před takovou kulisou, moc za to děkuju a vážím si toho.

 

 Akce proběhla za podpory Olomouckého kraje