2020 Women´s EHF EURO
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.9.2019 otevřeno: 891 x

Je to tady! Češky vstupují do kvalifikace EURA 2020

Česko – Portugalsko. Úvodní reprezentační duel sezóny je tady. Češky se musí v zápase vyrovnat s absencí několika zkušených hráček na pozici pravé spojky, přesto neberou nic jiného než vítězství. AKTUALIZOVÁNA NOMINACE PRO DNEŠNÍ ZÁPAS.

 

Na přípravu měly pouze dva a půl společně stráveného dne, pouhé čtyři tréninky. Během nich musely české reprezentantky koncept hry upravit tak, aby se vyrovnaly s absencí pravých spojek Heleny Ryšánkové, Sáry Kovářové i Michaely Hrbkové, která se smolně zranila v sobotu, bezprostředně před reprezentačním srazem.

Jejich místo tak musela plně zastoupit například Markéta Hurychová, bývalá hráčka Zory Olomouc, která se těší především na to, že po odchodu do Polska se znovu vrátí před domácí publikum: „Přijde rodina, bývalé spoluhráčky ze Zory, spolužáci ze školy i známí… Mělo by být vyprodáno a já jsem moc ráda, že hrajeme právě tady v Olomouci. Doufám, že mi to trochu pomůže,“ vyhlíží těžký start v domácím prostředí Hurychová.

 

 

Ví, že proti podceňovaným Portugalkám je nečeká snadný boj. „Je to tým, který šel do kvalifikace ze čtvrtého koše, podle videa, které jsme viděli a analyzovali ale víme, že to není rozhodně snadný soupeř. Snažíme se ho nepodcenit a chceme urvat dva body, zvlášť, když hrajeme doma,“ dodala Hurychová a její tvrzení už dříve potvrdil i trenér Jan Bašný: „Portugalsko je soupeř, který se na první pohled jeví jako nejslabší, ale už letní výsledky všech jejich juniorských a dorosteneckých výběrů ukázaly, že házená v Portugalsku má vzestupnou tendenci a prožívá jakýsi boom. Studovali jsme samozřejmě zápasy Portugalska z poslední sezony. Jsou to velice kvalitní utkání, je tam spousta hráček, které hrají v zahraničních ligách, družstvo má velkou kvalitu a jeho předvedená hra byla lepší než výsledky. Tento tým se tak rozhodně nejeví jako slabý soupeř. K zápasu přistoupíme s pokorou a velkým respektem. Pokud ale chceme postoupit na Euro, s ničím jiným než s výhrou se nemůžeme spokojit.“

V Olomouci se na zápas připravovala osmnáctka hráček, do utkání nastoupí šestnáct z nich, do bojů tak nezasáhne Veronika Andrýsková a Sabrina Novotná.

Portugalky se zatím na evropském šampionátu představily jen jedenkrát. Bylo to v roce 2008 v Makedonii a Portugalky na tomto EURU skončily na posledním šestnáctém místě, Češky se na tento šampionát nekvalifikovaly (v kvalifikačním play off je vyřadily Švédky), Portugaly na šampionát proklouzly po těsném vítězství nad Polskem.

Kvalifikace o EHF EURO 2020 dostartuje tedy dnes, ve středu 25. září. Češky do ní vstoupí v utkání proti Portugalsku ve 20.15 hodin. Ve skupině se dále utkají s týmy Severní Makedonie a Švédska. Na EHF EURO 2020 do Norska a Dánska postoupí z každé skupiny dva nejlepší týmy.

Zápas sledujte živě na stanici ČT Sport.

 

Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko

25. září 2019 ve 20 hodin, Olomouc

Vstupenky zde.

 

Nominace pro kvalifikační utkání EHF EURO 2020 proti Portugalsku 25. září 2019:

Brankářky: KUDLÁČKOVÁ Petra (Kristianstad Handball Klubb, SWE), SATRAPOVÁ Lucie (Issy Paris Hand, FRA)

Pivoti: ADÁMKOVÁ Petra (Frisch auf Göpingen, GER), KONEČNÁ Michaela (DHC Sokol Poruba)

Pravé spojky: HURYCHOVÁ Markéta (Zaglebie Lubin), POLÁŠKOVÁ Silvie (DHC Sokol Poruba)

Levé spojky: JEŘÁBKOVÁ Markéta (ÉRD HC, HUN), KORDOVSKÁ Kamila (HSG Blomberg-Lippe, GER), KVÁŠOVÁ Hana (Sokol Písek/Jiskra Havl. Brod)

Střední spojky: KOREŠOVÁ Iveta (Thüringen HC, GER), MARČÍKOVÁ Šárka (SG H2Ku Herrenberg, GER), MALÁ Veronika (Issy Paris Hand, FRA)

Pravá křídla: KNEDLÍKOVÁ Jana (Györ Audi ETO KC, HUN), ZACHOVÁ Dominika (DHK Baník Most)

Levá křídla: MIKA Kristýna (Truchtersheim HB, FRA), ŠUSTKOVÁ Jana (DHK Baník Most)

Náhradnice: FRANKOVÁ Anna (HSG Bad Wildungen Vipers, GER), JUNGOVÁ Linda (DHK Baník Most), KOVÁŘOVÁ Sára (DHK Baník Most), MUČKOVÁ Hana (DHC Sokol Poruba), DESORTOVÁ Eliška (Sokol Poruba), DVOŘÁKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), MIKULÁŠKOVÁ Veronika (DHK Baník Most), ŘEZÁČOVÁ Karin (DHC Slavia Praha), SMETKOVÁ Valerie (HK Hodonín/ TJ Sokol Poruba). 

 

Program českého reprezentačního týmu žen pro sezónu 2019/2020

22. - 29. září Tréninkový kemp v Olomouci a kvalifikační utkání o EHF EURO 2020

17. - 23. listopadu Tréninkový kemp v Chebu, mezinárodní turnaj v Chebu (21. - 23. listopadu)

17. - 19. března Tréninkový kemp v Kutné Hoře a 2 přípravná utkání proti Chorvatsku

21. - 29. března Přípravný kemp a kvalifikační utkání o EHF EURO 2020 ve Frýdku-Místku

21. - 24. května Přípravný kemp Dobříš

24. května - 1. června Přípravný kemp a kvalifikační utkání o EHF EURO 2020 v Mostě 

 

Hala UP Olomouc 25. září 2019 ve 20.15.

Česká republika - Portugalsko

Kvalifikace o postup na EHF EURO 2020